از وایبر استفاده نکنم از چی استفاده کنم؟

چهارشنبه, دى 10, 1393 - 07:43 توسط تحریریه بادبادک

در بین اپلیکیشن های گوشی های هوشمند، وایبر بسیار پرطرفدار و محبوب است. امکان چت کردن گروهی، به اشتراک گذاشتن عکس، فیلم و ...  را دارد و همینطور این امکان را به شما میدهد تا به صورت رایگان با دوستان خود بوسیله اینترنت (wifi و 3G) تماس های صوتی و تصویری بگیرید. 

وایبر شما را بوسیله شماره تلفنتان در شبکه معرفی میکند در نتیجه سیستم هر بار نیازی به ورود و خروج  ندارد. ولی با این همه دلایلی نیز وجود دارد که افراد تمایلی به استفاده از وایبر ندارند. به عنوان مثال گاهی crash میشود و یا در بعضی مناطق اپلیکیشن مناسبی نیست. یا حتی ممکن است شما در مورد سایر اپلیکیشن هایی که ممکن است بهتر باشند، کنجکاو هستید...

در اینجا با جایگزین هایی که میتوانید انتخاب کنید آشنا می‌شویم:

لاین Line :

لاین هرآنچه که وایبر برای شما فراهم میکند را داراست البته احتمالا با تعداد کاربران بیشتر. در جایی که کاربران بیشتری دارد امکان یافتن دوستان و نگه داشتن ارتباط با آنها بیشتر خواهد بود. لاین هم مثل وایبر عمل میکند ولی با مراحل ثبت نام هوشمندتر و سریعتر از وایبر. در لاین هم شما از طریق شماره تلفنتان شناخته میشوید.  لاین هم امکانات تماس صوتی و تصویری رایگان و فرستادن برچسب ها و شکلک های محبوب را دارد.

بیسفون Bisphone: 

نرم‌افزار بیسفون، محصولی ایرانی است که با آن می‌توانید بسیاری از کارهای وایبر را انجام دهید. سرعت سرور آن به نسبت نمونه‌های خارجی بالاتر است به ویژه این‌که استیکرهای فارسی هم دارد که استفاده از آن‌ها جذاب است. در حال حاضر بیسفون حدود ۳۰۰ هزار کاربر دارد.
 

واتس اپ(WHATS APP):

واتس اپ هم مانند وایبر از شماره تلفن شما برای شناسایی استفاده میکند ولی امکان تماس تلفنی و تصویری را ندارد. استفاده از واتس اپ بیشتر در آسیا و هند معمول است. این اپلیکیشن در کنار امکانات بسیار دیگر، این امکان را میدهد  تا چت کنید و همزمان فایل های متفاوتی را با هم تبادل کنید.
 

وی چت(WeChat)

وی چت هم اپلیکیشن قوی دیگری است که در آسیا مخاطبین بسیاری دارد. (این اپلیکیشن ساخت چین است). در کنار امکانات پیامرسانی معمول، وی چت امکان تماس های صوتی و تصویری با کیفیت بسیار بالا را فراهم میکند. وی چت واکی تاک (walkie-talkie) هم دارد. در این اپلیکیشن هم شما با شماره تلفن خود ثبت میشوید و نیازی به خروج از سیستم ندارید، به این ترتیب میتوانید مطمئن شوید که هیچ تماس و یا پیامی را از دست نمی دهید.

 

اسکایپ(Skype)

کسی هست که با اسکایپ آشنا نباشد؟! اسکایپ نزدیک به یک میلیارد نفر کاربر دارد. این رقم آن را محبوب تر میکند و امکان بهتری را برای ارتباط با سایرین فراهم میکند. از آن رو که شما مطمئن هستید تعداد بیشتری از افرادی را که میشناسید میتوانید در اسکایپ بیابید و همچنین در هزینه هم صرفه جویی کنید. اسکایپ در زمینه ابزار و امکانات قویترین محسوب میشود. تماس صوتی و تصویری با کیفیت بالا و امکان تماس با افراد بیرون از شبکه و ... اگر چه اسکایپ از ابتدا به عنوان سرویسی برای تلفن های هوشمند طراحی نشده است ولی بسیار موفق درمیان اپلیکیشن عمل کرده است، خصوصا در زمانیکه مایکروسافت عقب نشینی کرده است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید