هر روز باید چای نوشید، چرا؟

دوشنبه, دى 8, 1393 - 07:04 توسط تحریریه بادبادک

نخستین دلیل آن خیلی ساده است: دم‌کردن چای، از درست کردن قهوه آسان‌تر است. 

ساخت قهوه نیاز به دستگاه قهوه‌ساز دارد، یا از ابزارهای جذاب، گران و سخت باید استفاده کنیم اما برای درست کردن چای تنها یک چای کیسه‌ای، فنجان و آب جوش کفایت می‌کند.

نوشیدن چای، چه این چای سیاه معمولی باشد که متداول‌‌تر است و چه چای سبز، به رفع بوی بد دهان کمک می‌کند. محققان دانشگاه کالج شیکاگو ثابت کرده‌اند که ماده‌ای شیمیایی به نام پلی‌فنول در چای وجود دارد که سطح تولید اسید را کنترل کرده و بوی بد دهان را کاهش می‌دهد.

چینی‌ها همه‌جای دنیا را گرفته‌اند. از ضروریات زندگی با چینی‌ها مصرف چای است. برای معاشرت با بخشی بزرگ از فعال‌ترین آدم‌های جهان نیازمند این هستید که بتوانید با کسی چای بنوشید!

نوشیدن چای ما را آرام می‌کند و خواب بهتری را هم به ما هدیه می‌دهد. بهبود در کیفیت خواب، احساس آرامش و مانند آن، حتی در تحقیقاتی که در آلمان صورت گرفته است هم ثابت شده است.

نوشیدن چای آلرژی فصلی را کم می‌کند. یک مطالعه مقدماتی نشان داده است که نوشیدن چای می‌تواند اندکی، علائم آلرژی رو کاهش دهد.

محققانی در یک مجله اروپایی تغذیه مقاله‌ای منتشر کرده‌اند که می‌گویند چای نوشیدن به اندازه آب نوشیدن برای بدن مفید است و علاوه بر آن، دارای آنتی اکسیدان است که در نقش یک جایزه برای بدن کارکرد خواهد داشت. 

و در آخر:
چه چیزی جز دعوت به یک چای نوشیدن دوستانه در بعداز ظهر می‌تواند دلنشین باشد؟ دوستانی که دور میز نشسته‌اند و با نوشیدن هر چای، صمیمیت را تجربه می‌کنند. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید