چه چیزی بهتر از هدیه دادن یک لبخند زیبا به خودتان است؟

دوشنبه, دى 1, 1393 - 11:35 توسط تحریریه بادبادک

 لبخندتان می‌تواند به خود و اطرافیانتان شادی ببخشد. طبق نتایج تحقیقات اخیر٬ برای داشتن لبخندی زیبا علاوه بر رعایت بهداشت دهان و مسواک زدن منظم دندان‌ها و استفاده از نخ دندان٬ مصرف مواد غذایی خاصی هم ضروریست. از این راهنمایی‌ها استفاده کنید:

 

مصرف شکر و کربوهیدرات‌ها را محدود  کنید

 

وقتی غذاهایی که دارای مقدار زیادی شکر و کربوهیدرات هستند را مصرف می‌کنیم٬ باکتری‌های موجود درون دهان اسید‌هایی تولید می‌کنند که می‌تواند مینای دندان را از بین ببرد. تا می‌توانید از مصرف این نوع غذاها خودداری کرده و نوشیدنی‌های کم شکر یا بی‌شکر و آدامس بدون شکر را انتخاب کنید.

 

تنقلات سالم بخورید

 

رژیم غذایی متعادلی سرشار از میوه‌های تازه٬ سبزیجات٬ آجیل و لبنیات کم‌چرب داشته باشید. مقدار تنقلات بین وعده‌های غذایی را کم کنید٬ زیرا هنگام خوردن یک وعده غذایی کامل به دلیل تولید بیشتر بزاق دهان اسید کمتری تولید شده و آسیب کمتری به دندان‌هایتان میزند.

 

مقدار زیادی آب بنوشید

 

جلوگیری از خشک شدن لثه‌ها ترشح بزاق که بهترین دفاع بدن شما در برابر باکتری‌های دهان است را تحریک میکند و از تشکیل پلاک و پوسیدن دندان‌های جلوگیری می‌کند. همچنین پس از مصرف مواد خوراکی برای شستشوی ذرات ریز غذایی که درون دهان گیر کرده‌اند دهانتان را با آب بشویید.

 

از غذاهایی که لکه بر جا میگذارند دوری کنید

 

قهوه٬ چای٬ شراب قرمز و دیگر مواد غذایی دارای رنگ‌های قوی مانند نوشیدنی‌های میوه‌ای و سوداهای تیره می‌توانند دندان‌های شما را لکه‌دار کنند. مصرف این نوع غذاها – و شکلات – را محدود کنید و با دندان‌پزشک خود در مورد روش‌های جدید سفید کردن دندان مشورت کنید.

 

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید