نکاتی برای داشتن پوست شفاف‌تر

دوشنبه, دى 1, 1393 - 11:34 توسط تحریریه بادبادک

با افزایش سن٬ بسیاری از ما کم کم متوجه می‌شویم که برای داشتن پوستی جوان و درخشان نه تنها به پیدا کردن راهی برای از بین بردن خط‌ها و چین‌خوردگی‌ها احتیاج پیدا کرده‌ایم بلکه باید به لک‌ها و تغییر رنگ پوست هم رسیدگی کنیم. عوامل مختلفی از جمله اشعه فرابنفش خورشید٬ جای زخم و جوش‌ها باعث تغییر رنگ پوست در نقاط خاصی می‌شود. پیروی از یک روتین بهداشتی برای مراقبت از پوست شما و براق و یک‌رنگ کردن آن می‌تواند ظاهری طبیعی و جوان به صورت شما ببخشد.

 

براق‌کننده‌های پوست

 

هنگامی که به دنبال مواد طبیعی برای مراقبت از پوستتان هستید به دنبال فرمول‌هایی باشید که دارای مواد تقویت کننده هستند و با لطافت پوست شما را دوباره یکرنگ میکنند. تجدید سلول‌ها پوستی و محافظت از پوستتان در برابر عوامل آسیب‌زننده آینده از مهم‌ترین فاکتورها برای داشتن پوستی سالم و براق است. علاوه بر شستشو و تمیز کردن پوست٬ به لایه‌برداری نیز توجه زیادی داشته باشید. استفاده از مواد لایه‌بردار ملایم دوبار در هفته در از بین بردن سلول‌های مرده پوست بسیار موثر است. مواد زیر لایه‌بردارهای طبیعی‌ای هستند که میتوانید با صرف کمترین هزینه از آن‌ها استفاده کنید:

 

پودر تخم زردآلو

پودر پوسته گردو

پودر هلو

نمک دریایی

پاپایا

پودر بادام

 

اگر هنگام بر لایه‌برداری قصد از بین بردن نقاط تیره را نیز دارید٬ از محصولات دارای اسید هیدروکسید استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید که استفاده از این ماده حساسیت پوستتان به آفتاب را افزایش میدهد. همچنین از مرطوب‌کننده‌های دارای آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند چای سبز٬ انار٬ هسته انگور و یا زیتون استفاده کنید تا از آسیب‌های آینده به پوستتان جلوگیری کنید.

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید