جوش‌ها را متوقف کنید

سه شنبه, اسفند 15, 1396 - 23:50 توسط تحریریه بادبادک

گاهی اوقات ممکن است به نظر برسد که کنترل پوست‌تان غیر ممکن شده است. از خواب بیدار می‌شوید و جوش دیگری بر روی چانه یا پیشانی خود پیدا می‌کنید. من می‌دانم که این وضعیت خسته کننده است، اما برای متوقف کردن جوش‌ها راه‌هایی وجود دارد. در این راهنما ۷ راه موثر در این رابطه که قطعا برای شما نیز مفید است آورده شده است.
۱. مقدار زیادی آب بنوشید

من معمولا خیلی آب نمی نوشم، بنابراین این کار برایم خیلی دشوار است. نوشیدن آب به اندازه کافی اهمیت زیادی دارد چرا که آب به عنوان یک پاک کننده برای بدن‌تان عمل می‌کند. آکنه از داخل شروع می‌شود و به سطح پوست شما راه پیدا می‌کند. پس چه کاری بهتر از تمیز کردن بدن‌مان از داخل؟ نوشیدن آب یکی از راه های بسیار خوب برای متوقف کردن جوش‌هاست.

۲. مدام به صورت‌تان دست نزنید

این کار خیلی بدیهی است که پشت میز کارتان نشسته ودست‌تان را زیر چانه‌تان بزنید. آن چیزی که ممکن است متوجهش نشوید این است که هنگام این کار، باکتری‌هایی از دستان شما به صورت‌تان منتقل می‌شوند. این چنین می‌شود که منافذ پوست‌تان بسته شده و آن جوش‌های نه چندان دوست داشتنی روی پوست‌تان ظاهر می‌شوند.

همچنین جوش‌هایتان را نخارانید و فشار ندهید، هرچند که وسوسه انگیز است. این کار فقط آن‌ها را حساس کرده و اگر پتانسیلش را داشته باشد زخم هم می‌شوند. چه راه ساده و موثری برای جلوگیری از جوش! فقط دستان‌تان را از صورت زیبای خود دور نگاه دارید.

۳. صورت خود را هر روز بشویید

جوش داشته باشید یا نه، به هرحال باید هرروز صورت‌تان را با یک پاک کننده‌ی صورت بشویید. هیچ‌کس سلول‌های مرده یا چرب باقی‌مانده از روز قبل را روی صورتش دوست ندارد. قبل از اینکه شب به رخت‌خواب بروید، صورت خود را با مقداری آب گرم و پاک کننده‌ی صورت بشویید. وقتی صبح از خواب بر خیزید احساس طراوت و تازگی می‌کنید.

۴. یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید

زمانی که من جوش‌های خیلی بدی داشتم، این موضوع برایم افسانه و محال بود. اما به محض اینکه از تنقلات دل کندم و میوه و سبزیجات بیشتری خوردم جوش‌هایم دیگر به اندازه قبل پدیدار نمی‌شدند. سعی کنید دست از سر آن آبنبات‌ها بردارید وبجای آن هویج بخورید. این کار می‌تواند باعث شود تا جوش‌هایی که در حال ظاهر شدن هستند برنامه‌شان خنثی شود. به همین ترتیب به جای نوشابه هم آب بخورید. این پرهیزها راه‌های خیلی خوبی برای متوقف کردن جوش‌ها هستند.

۵. فونداسیون را کم‌تر کنید

من می‌دانم که کار سختی است اما تمام سعی‌تان را کنید تا از مواد آرایشی روی صورت‌تان استفاده نکنید. با این حال اگر شما واقعا احساس نیاز می‌کنید، مقدار استفاده از فونداسیون را روی صورت خود محدود کنید. با استفاده بیش از حد، منافذ پوست شما مسدود شده و جوش‌های بیشتری ساخته می‌شود. این هم یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از جوش زدن است.

اگر حتما باید از فونداسیون استفاده کنید، انواع معدنی یا اورگانیک را خریداری و استفاده کنید. استفاده‌ی کمتر از محصولات زیبایی شیمیایی، پوستی زیبا و سالم را به مرور زمان برای شما به ارمغان خواهد آورد.

۶. عینک و عینک آفتابی خود را به طور منظم تمیز کنید

وقتی هر روز از عینک‌تان استفاده می‌کنید بر روی آن چربی تجمع می‌کند. اگر با دقت نگاه کنید می‌توانید آن‌ها را در ناحیه چشم و بینی خود نیز بیابید. می‌دانم، این خیلی بد است! تمیز کردن قسمت‌هایی از عینک‌تان که هر روز با پوست شما در ارتباط است را فراموش نکنید. بنابراین چربی‌هایی که روی عینک‌تان جمع شده است به پوست شما منتقل نمی‌شوند. همه می‌دانیم که جوش‌های روی بینی چقدر دردناک هستند و زیبایی شما را می‌کاهند.

۷. برای متوقف کردن جوش‌های بدن‌تان لباس‌های کیپ نپوشید

این یکی از سخت‌ترین کارهاست، هیچ کدام ما جوش‌ها را دوست نداریم، اما به پوشیدن لباس‌های گشاد و بگی و راه رفتن در خیابان هم تمایلی نداریم! نگران نباشید، من نمیگم لباسی دو سایز بزرگ‌تر از خودتان بپوشید. اگر بدن شما مستعد جوش زدن است، فقط سعی کنید لباس‌هایی که خیلی کیپ و چسبان هستند نپوشید. استفاده از لباس‌های چسبان ساخته شده با الیاف مصنوعی به پوست‌تان اجازه تنفس نمی‌دهد و ممکن است حتی باعث سوزش بدن‌تان شود.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید