چطور آرایش کنید تا در ایام نوروز زیبا‌تر از پیش به چشم بیایید؟

شنبه, اسفند 5, 1396 - 03:46 توسط تحریریه بادبادک

در این مطلب به شما می‌گوییم تا چطور آرایش کنید تا در ایام نوروز زیبا‌تر از پیش به چشم بیایید.

۱- به اندازه لازم و کافی کرم‌پودر بزنید، مراقب باشید تا لایه ضخیمی از کرم‌پودر را روی پوستتان برای پوشاندن چین‌چروک‌ها و لکه‌های پوستی نگذراید، این کار پوست صورت را مصنوعی می‌کند و چهره را پیرتر نشان می‌دهد.
اگر می‌خواهید پوست را صاف و یکدست کنید به جای پودر و پنکک از یک کرم‌پودر مایع سبک استفاده کنید. از کرم‌پودرهایی استفاده کنید که به سرعت جذب پوست می‌شوند و حاوی مرطوب‌کننده هستند.

۲- در انتخاب رژلب سعی کنید از رنگ‌های روشن استفاده کنید، رنگ‌های تیره اندازه لب‌های شما را کوچک‌تر می‌کند. برای شاداب‌تر نشان دادن چهره به دنبال رنگ‌های زنده باشید.

۳- حواستان به ریملی که می‌زنید باشد. ریمل‌های ضد آب فوایدی از جمله ریزش کمتر به زیر چشم‌ها، ثابت ماندن در هنگام عرق کردن و اشک ریختن را دارند اما همین ریمل‌ها مژه‌های شما را خشک می‌کنند به راحتی شسته نمی‌شوند و ممکن است به همراه خودشان چند تار از مژه‌های شما را با خود ببرند.
اگر می‌خواهید مژه‌های پرتری داشته باشید روی محل رویش مژه‌ها مداد قهوه‌ای بکشید و بعد با یک ریمل سبک حجم‌دهندهمژه‌هایتان را حالت دهید.

۴- در هنگام آرایش برای اینکه چربی پوست را کم کنید ولی درخشندگی آن را حفظ کنید از یک پودر بسیار سبک و دارای جاذب‌های چربی استفاده کنید . برای پودر بهتر است به جای برس بزرگ از برس‌های کوچک‌تر استفاده کنید تا بتوان بهتر پودر را روی صورت پخش کنید.

۵- قبل از کرم‌پودر مرطوب کننده بزنید و صبر کنید تا کمی جذب پوست شود. این کار باعث می‌شود تا کرم‌پودر در سطح پوست باقی بماند. بعد پودر پنکک را با حرکات دایره‌ای روی صورت بزنید تا رنگ پوست یکنواخت شود.

۶- اگر موهایی بلوند، سفيد يا خاكستری داريد، می‌‌توانيد از رژ لب‌های صورتی روشن و نارنجی كم‌رنگ استفاده كنيد و اگر موهایتان قرمز است رژلب‌ هلویی، صورتی، قرمز روشن و شفاف توصيه مي‌‌شود. خانم‌هايي كه موهای مسی و شرابی دارند، می‌توانند رنگ‌های فوق را به صورت تيره استفاده كنند. برای موهای قهوه‌ای روشن و متوسط رژ لب صورتی، قرمز و قرمز مرجانی، قرمز شرابی، قهوه‌ای روشن و... موهاي قهوه‌ای تيره و مشكی نيز بهتر است از رنگ‌های تيره استفاده كنند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید