علل ایجاد تیرگی اطراف چشم و راهکارهای بهبود آن

شنبه, دى 30, 1396 - 13:09 توسط تحریریه بادبادک

تیرگی دور چشم ممکن است نشان‌دهنده‌ی وجود یک بیماری باشد و حتی از یک مشکل جدی برای سلامت بدن خبر دهد. این تیرگی‌ها در اطراف چشم ممکن است به دلیل مشکلاتی در کلیه یا سطح قند نامطلوب در جریان خون باشد. بهتر است ابتدا علل ریشه‌ای تیرگی دور چشمخود را پیدا کنید و سپس در کنار آن بصورت موضعی با استفاده از کرم دور چشم درمان را آغاز کنید. در زیر برخی از علل اصلی ایجاد تیرگی و هاله‌ی‌ دور چشم را توضیح می‌دهیم.

کمبود خواب
کمبود خواب یکی از اصلی‌ترین علل تیرگی دور چشم است. پوست شما هنگام خواب عمیق، همراه با تمام بافت‌های دیگر بازسازی می‌شود. فقط در این مرحله از خواب است که گردش خون بر بافت‌ها و سلول‌های پوست شما متمرکز شده و به صورت شما شادابی و طراوت می‌بخشد. نداشتن خواب کافی، سبب افزایش استرس می‌شود. هنگامی که استرس افزایش می یابد، ترکیبات استروئیدی تولید شده در بدن، گردش خون در پوست را کاهش می‌دهد و مسیر خود را به عضلات و ارگان‌های مهم تغییر می‌دهد. این گردش کند و تجمع خون بدون اکسیژن، باعث می‌شود تیرگی دور چشم بیشتر شود.

گردش خون ضعیف
گردش خون ضعیف نیز از علل عمده‌ی تیرگی دور چشم است. پوست دور چشم شما بسیار نازک و ضعیف است و تیرگی که دور چشم می‌بینید، احتمالاً به این دلیل است که گردش خون در آن ناحیه کم است.

ژنتیک
ژنتیک یکی از مهم‌ترین علل تیرگی‌های دور چشم است. اگر والدین شما تیرگی دور چشم دارند، احتمال زیادی وجود دارد که علت تیرگی اطراف چشم شما ژنتیکی باشد. افراد متعلق به گروه‌های ژنتیکی سرشار از ملانین، بیشتر تیرگی در ناحیه‌ی اطراف چشم را تجربه می‌کنند. برای این نوع افراد درمان خاصی وجود ندارد ولی شما می‌توانید از محصولاتی مانند کرم دور چشم سینره استفاده کنید که این تیرگی‌ها را بپوشاند.

کمبود آهن
کمبود آهن می‌تواند علت تیرگی و گودی سیاهی دور چشم باشد. اگر شما به قدرت رژیم غذایی سالم اعتقاد ندارید، بهتر است بدانید که حلقه‌های تیره و حتی پف چشم شما ممکن است ناشی از کمبود آهن و تغذیه‌ی ناسالم باشد. هر زمان که شما کمبود آهن داشته باشید، سیاه‌رگ‌هایی که دور چشم شما قرار دارند بیشتر نمایان شده و تیرگی دور چشم برجسته‌تر می‌شود.

آلرژی و اگزما
آلرژی و اگزما باعث ورم و التهاب می‌شوند که در ایجاد حلقه‌های تیره‌ی دور چشم تأثیر دارند. واکنش‌های هیستامین باعث تورم بافت و تغییرات گردش خون می‌شود. سایر بیماری‌های مربوط به سیستم ایمنی بدن مانند اگزما می‌تواند باعث التهاب و تیره شدن بافت‌های اطراف چشم شود. مالش بیش از حد به علت خارش و سوزش پوست به سیستم گردش خون ظریف ناحیه‌ی چشم آسیب می‌زند که می‌تواند پوست ناحیه‌ی دور چشم را تا زمان بهبود تیره کند.

سیگار کشیدن
سیگار کشیدن جریان خون را کاهش می‌دهد. علاوه بر این کیفیت خواب افراد سیگاری پایین‌تر از افراد غیرسیگاری است. این دو عامل سبب تشدید تیرگی دور چشم می شوند.

با تشخیص این علل می‌توان برای درمان و بهبود تیرگی این ناحیه اقدام کرد. بهترین راه‌های طبیعی برای کاهش تیرگی دور چشم عبارتند از:

1. کاهش یا قطع مصرف الکل و سیگار

2. ایجاد شرایط مطلوب برای خواب با کیفیت و 7 الی 8 ساعت خواب در هر شبانه‌روز

3. درمان بیماری‌هایی که تیرگی دور چشم را افزایش می‌دهند.

4. مصرف یک رژیم غذایی سالم سرشار از آنتی اکسیدان.

5. استفاده از مکمل‌های باکیفیت حاوی آهن و یا استفاده از ترکیباتی مانند پروآنتوسیانیدین، هسته‌ی انگور که برای گردش خون مفید هستند.

6. استفاده از کرم دور چشم مناسب
جدا از علل و بیماری‌هایی که موجب تیرگی و ایجاد حلقه‌ی دور چشم می‌شوند، می‌توان از کرم دور چشم نیز برای پیشگیری و بهبود تیرگی‌های اطراف چشم استفاده کرد. با بالا رفتن سن، به تدریج تیرگی‌هایی در اطراف چشم ایجاد می‌شود که بهترین راهکار برای بهبود و رفع آن‌ها استفاده از کرم دور چشم است. شرکت سینره با عرضه‌ی محصول کرم دور چشم تلاش می‌کند رضایت مشتریان خود را بدست آورد. این محصول به بهبود گردش خون این ناحیه و در نتیجه به رفع تیرگی دور چشم کمک می‌کند. علاوه براین مانع از ایجاد چین و چروک در قسمت دور چشم شده و به پوست شادابی و طراوت می‌بخشد. اگر به دنبال رفع هاله‌های دور چشم خود هستید کرم دور چشم سینره مناسب شما است.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید