پنج اشتباه رایج در شانه کردن مو

سه شنبه, آذر 25, 1393 - 00:47 توسط تحریریه بادبادک

احتمالا خبر نداشتید که برای انجام کاری ساده مانند شانه کردن موهایتان هم راهی اشتباه وجود دارد! اما این به راحتی می‌تواند به ریشه موهای شما آسیب بزند. به این آسیب‌های رایج هنگام شانه زدن توجه کنید.

 

۱.شما موهای خود را از بالا به پایین شانه میکنید

این کار میتواند باعث شکسته شدن موهای شما بشود. هنگام باز کردن گره‌‌های مو٬ همیشه از پایین به بالا شروع کنید تا از آسیب به مو جلوگیری کنید.

 

۲.شما از شانه اشتباه استفاده میکنید

همه شانه‌ها و موها یکسان ساخته نشده‌اند. بنابراین شانه دوست صمیمی شما ممکن است برای نوع موی شما مناسب نباشد. از یک شانه گرد بزرگ برای اضافه کردن حجم استفاده کنید٬ در حالی که یک شانه صاف برای مدل‌ موی ظریف‌تر مناسب است. اگر موهای شما ضخیم یا فر است به یک شانه محکم‌تر نیاز خواهید داشت.

 

۳.شما به اندازه کافی موهایتان را شانه نمی‌کنید

بسیاری از خانم‌ها موهایشان را به اندازه کافی شانه نمی‌کنند. چندین بار شانه کردن ملایم موهایتان در طول روز کاملا مناسب است٬ مخصوصا اگر موهای بلندی دارید. شانه کردن باعث نرم شدن مو توسط پخش شدن چربی در سراسر سر می‌شود.

 

۴.شانه شما بیش از حد برای کف سر شما زمخت است

کف سر شما برای داشتن موهای سالم و زیبا نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند بنابراین از آن مراقبت ویژه کنید. هنگام خرید شانه و برس از اینکه برای کف سر شما زیادی سفت نیست مطمئن شوید – شانه کشیدن نباید دردناک باشد!

 

۵.شما با شانه معمولی خودتان موهای خیس را شانه میکنید

موی خیس بسیار نسبت به شکستگی‌ها حساس است. هنگام باز کردن گره موهای خیس٬ از یک شانه یا برس مخصوص این کار استفاده کنید.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید