چگونه از پوست در برابر سرما محافظت کنیم؟

سه شنبه, آذر 28, 1396 - 05:28 توسط تحریریه بادبادک

سرما، باد و هوای گرم و خشک داخل منازل ما، سه عاملی هستند که پوستمان را در پاییز و زمستان آزار می‌دهند. این عوامل رطوبت پوست را کم کرده و آن را خشک و شکننده می‌کنند. همچنین باعث خارش یا سوزش پوست می‌شوند.
حتی پوست‌هایی که هیچ مشکلی هم نداشته باشند در روزهای سرد زمستان به شدت خشک می‌شوند و آب از دست می‌دهند.
به وجود آمدن زخم‌های دردناک، دست‌های پوسته پوسته شده و زانوها و آرنج‌های خاکستری شده از اثرات این فصل سرد روی پوست شما هستند.
به منظور جلوگیری از این وضعیت، در این مطلب مواردی که برای محافظت از پوست در این وقت از سال، به آنها نیاز داریم ذکر شده‌اند:

۱- مرطوب‌کننده پوست خود را تغییر دهید.
همانگونه که گفتیم در طول ماه های سرد سال، باد، سرمای هوا و گرمای رادیاتور خانه ها نقش بسیار زیادی در خشک شدن و ترک خوردن پوستمان دارد. پیشنهاد می کنیم مرطوب‌کننده قوی‌تری برای زمستان انتخاب کنید و به طور منظم صورت و دست‌ها را با آن مرطوب کنید.

۲- از پاک‌کننده‌های بدون سولفات استفاده کنید.
پاک کننده های بدون سولفات بهترین گزینه برای حفظ رطوبت پوست هستند.
ژل شستشوی صورت سینره با خاصیت مرطوب کنندگی و ضد آلودگی هوا، با بهره گیری از فرمولاسیونی بسیار ملایم، مواد مرطوب کننده فوق العاده مؤثر و pH مناسب این امکان را فراهم می آورد که افرادی با پوست خشک هم بتوانند بدون هیچگونه نگرانی از تشدید خشکی پوستشان، صورت خود را به راحتی شستشو دهند و پوستی پاکیزه و با طراوت و چهره ای درخشان، شاداب و آراسته داشته باشند. عصاره مورینگا موجود در این فرآورده یک لایه محافظ طبیعی بر روی پوست ایجاد کرده و از جذب آلودگی ها به پوست جلوگیری می کند بدون اینکه آثار تحریکی بر روی پوست برجا گذارد. این ژل حاوی مواد نرم کننده و مرطوب کننده طبیعی می باشد که باعث نرم شدن پوست و حفظ رطوبت آن بعد از شستشو می شود.

۳- لایه برداری پوست را از یاد نبرید.
با شروع توده هوای سرد در فصل پاییز، پوستمان در اثر خشکی و سردی هوا شروع به پوسته پوسته شدن می کند. لایه برداری پوست در از بین بردن خشکی، زدودن سلولهای مرده و پاکسازی منافذ پوست بسیار موثر است.

۴- از تونر استفاده نکنید.
همانگونه که می‌دانید تونرها، به لوسیون‌هایی گفته می‌شود که جهت پاک‌سازی و کوچک کردن منافذ پوست استفاده می‌شوند. اما اکثر این تونرها حاوی الکل هستند که استعمال آنها روی پوست، منجر به خشکی بیشتر آن می‌شود. پس بهتر است در فصول سرد از آنها استفاده نکنید.

۵- از روغن استفاده کنید.
اگر خشکی صورت و پوسته پوسته شدن آن از کنترل شما خارج شده، می‌توانید روغن‌های مخصوص پوست را جایگزین مرطوب کننده‌ها کنید.

۶- استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید.
حتی در پاییز و زمستان نیز به منظور محافظت از پوست استفاده از ضدآفتاب با حداقل SPF 15 توصیه می‌شود.

۷- مرطوب کننده، مرطوب کننده و مرطوب کننده را از یاد نبرید.
باز هم تاکید می‌شود، به هر طریقی که می توانید پوستتان را مرطوب نگه دارید.

۸- در زمستان یک‌بار در هفته از ماسک‌های زیبایی پوست استفاده کنید. ماسک صورت در این روزها به ترمیم پوست و هیدراته نگه داشتن آن کمک می‌کند.
برای تمیز کردن آرایش از پوست صورت حتما از شوینده‌های غیر صابونی استفاده کنید تا چربی‌ روی پوست شما را از بین نبرند، هم‌چنین بعد از استفاده از شوینده ‌ها کرم مرطوب کننده را فراموش نکنید.
هنگامی که پوست دست‌ها و صورت را می‌شویید سعی کنید تا حد امکان ازحوله‌های نخی برای خشک کردن پوست استفاده کنید. حوله را روی پوست نکشید.

۹-بعد از حمام برای رفع خشکی پوست و حفظ رطوبت آن حتما از لوسیون‌های بدن استفاده کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید