زنجبیل ادویه جادویی ضد سرطان

دوشنبه, آذر 13, 1396 - 00:29 توسط تحریریه بادبادک

زنجبیل از جمله گیاهان دارویی و یک ادویه مفید است که در درمان انواعی از مشکلات و بیماری‌ها نظیر حالت تهوع، سوء‌ هاضمه، بی‌اشتهایی، سرماخوردگی و حتی قاعدگی دردناک تاثیر چشمگیر دارد.
زنجبیل یکی از ادویه‌های پرطرفدار در جهان محسوب می شود. از سوی دیگر زنجبیل خاصیت درمانی نیز دارد. این گیاه دارویی خاصیت ضد التهابی فوقالعادهای دارد، از سوی دیگر زنجبیل در کاهش تورم مفصل، افزایش گردش خون، درمان انواع آرتریت، درمان سکته مغزی و بیماریهای قلبی، سوء هاضمه و تهوع، سوء جذب، ایمنی و عملکرد تنفسی، درمان عفونت، کاهش خطر ابتلا به آلزایمر و بهبود عملکرد مغز، مقابله با سرطان نقش دارد.
زنجبیل از جمله گیاهان دارویی است که محققان مطالعات بسیاری روی خواص آن انجام داده‌اند و بسیاری از گفته‌های پیشینیان در مورد خواص درمانی این گیاه تاکنون در آزمایش‌های پزشکی تایید شده است. علاوه بر این، می‌توان از این گیاه برای پیشگیری از حالت تهوع ناشی از شیمی درمانی و عمل جراحی نیز استفاده کرد.
بررسی‌های انجام شده روی حیوانات مبتلا به دیابت نیز نشان داده است که مصرف زنجبیل می‌تواند میزان قندخون و کلسترول بد را کاهش دهد و فشارخون را نیز پایین آورد. هر چند نتایج این مطالعات در نمونه‌های انسانی هنوز گزارش نشده است.
به گزارش herb wisdom، همچنین برخی افراد مبتلا به روماتیسم برای کاهش التهاب مفاصل و بافت‌های ماهیچه‌ای به مصرف این گیاه روی می‌آورند. زنجبیل در عین حال برای کاهش مشکلات و ناراحتی‌های عصبی نیز تجویز می‌شود.

نقش های مهم زنجبیل:

- کاهش فشارخون: طبق مطالعات انجام شده مصرف زنجبیل در کاهش قند خون نقش بسزایی دارد. طبق تحقیقات صورت گرفته روی افراد دارای دیابت نوع ۲ مصرف زنجبیل به کاهش قند خون آنها کمک شایانی نمود.

- کاهش سطح کلسترول: از سوی دیگر طبق پژوهشهای صورت گرفته روی افراد دارای سطح کلسترول بد بالا، مصرف زنجبیل در کاهش کلسترول در این افراد بسیار موثر بوده است. به افراد دارای کلسترول بالا توصیه میشود در کنار داروهایی خود مصرف زنجبیل را فراموش نکنند.

-    مصرف زنجبیل باعث تحریک سوخت و ساز بدن و بهبود هضم غذا شده و از این طریق با چربی های شکم مبارزه می کند. همچنین دارای خواص ادرارآور بوده و با حذف مایعات محبوس شده در بدن از التهاب پیشگیری می کند.

- یکی دیگر از مزایای اصلی زنجبیل این است که بسیار کم کالری می باشد، بنابراین با خیال راحت می توانید آن را با سایر مواد غذایی مخلوط کنید و از تمام خواص آن بهره مند شوید.

زنجبیل یک ماده غذایی چربی سوز است که سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. برای استفاده بیشتر از این خاصیت می توانید آن را با برخی از مواد غذایی مخلوط کرده و علاوه بر سم زدایی، سریع تر لاغر شود.
 هیچ شکی نیست که شکم یکی از قسمت هایی است که چربی تمایل دارد، در آنجا جمع شود. یکی از راه های اصلی مبارزه با چاقی شکم این است که از طریق رژیم غذایی، ورزش و دیگر عادات سالم، سوخت و ساز بدن را افزایش دهید. همچنین پاکسازی بدن از سموم با استفاده از راهکارهای طبیعی و تحریک عملکرد اندام های دیگر مانند کبد که در متابولیسم چربی و قند نقش دارد، بسیار مهم و تاثیرگذار خواهدبود.
رایج ترین روش مصرف این گیاه دم کرده ریشه آن است. 
راه دیگر هم استفاده از قطره خوراکی این گیاه است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید