با این ده حرکت بدنتان را به صورت کامل پاک‌سازی کنید

چهارشنبه, آبان 10, 1396 - 09:58 توسط تحریریه بادبادک

سموم از راه غذا، محیط و... وارد سیستم بدن می‌شوند، مثل جیوه موجود در گوشت ماهی و BPA موجود در مواد پلاستیکی! این سموم، عوارضی مثل خستگی، میگرن و آکنه ایجاد می‌کنند. البته بدن روزانه از شر بسیاری‌شان از طریق ادرار و مدفوع خلاص می‌شود ولی درهرحال مقداری از آن در بدن باقی می‌ماند که چنانچه برای پاکسازیاش اقدام نشود، باعث ناخوشی و کسالت می‌شود. بهترین راهکارهای دفع سموم از بدن عبارتند از:

نوشیدن صبحگاهی آب لیمو
آب اکسیر زندگی است. برای اینکه بشاش بمانید و به پاکسازی سموم بدن‌تان کمک کنید باید روزانه حداقل پنج لیوان آب بنوشید، و چه بهتر که روز خود را با نوشیدن یک لیوان آب شروع کنید. با اضافه کردن آبلیمو به آب ناشتای خود، اثر مبارزه با این سموم را دوبرابر می‌کنید. آبلیمو با خاصیت اسیدی خود، همچون یک کیمیاگر رفتار کرده و سموم را قلع و قمع می‌کند!

افزایش میزان پیادهروی
این ورزش ساده، راه خارقالعادهای برای پاکسازی سیستم بدن است، آن هم بوسیله خاصیت تسکیندهنده و ترمیمکنندهای که دارد. حال اگر واقعا وقت پیادهروی ندارید، حداقل می‌توانید در طی روز کارهای کوچکی را به تلافی آن انجام دهید مثل بالا رفتن از پلهها بدون استفاده از آسانسور.

کاهش مصرف شکر
اگر شکر (هرچیز شیرین و نیز عسل) مصرفی شما در هر ماه میزان قابل توجهی است همین می‌تواند دلیل اصلی نیاز بدنتان به پاکسازی باشد. در اصل، با مصرف شکر، مصرف انسولین در بدن بالا می‌رود که این به معنای اضافه کاری غده پانکراس است (و در واقع تحمیل یک بار اضافی به بدن) و در درازمدت دیابت و حتی سرطان را به همراه خواهد آورد.

نوشیدن انواع اسموتیها
اسموتی به خصوص وقتی که همراه با میوه و سبزیجاتی مثل اسفناج، کلم، گشنیز، پرتقال، سیب، چغندر، هویج، زنجبیل و ...باشد، مفیدترین جایگزین مواد مغذی و بهترین راهکار برای سمزدایی از بدن و ایجاد نشاط است.

حذف نان سفید از برنامه غذایی
نان سفید به محض ورود به بدن، با خاصیت چسبندگی‌اش، انواع مشکلات را از جمله در روند هضم ایجاد می‌کند. پس تا می‌توانید از مصرف این نوع نان خودداری کنید.

پیداکردن راه‌های رفع تنش عصبی
استرس و اضطراب می‌تواند از راه‌هایی غیر قابل تصور بر روی سیستم بدن اثر بگذارد که مشکلات پوستی، سردرد، خستگی و حتی حالت تهوع، همگی از جمله عوارض آن هستند. به بیان دیگر، به محض غلبه این احساس، سیلی از مواد سمی ‌سرازیر بدن می‌شوند تا شما را به مرز جنون بکشانند. راه‌های زیادی برای مقابله با این وجود دارد. از آن بین توصیه ما پیادهروی بیشتر، اختصاص ساعاتی چند به عنوان فراغت از مشغلهها، انجام کارهای دلبخواهتان (بیشتر از مواقع عادی)، نه گفتن هرچه بیشتر به درخواست‌های دیگران، تغذیه درست و استراحت بیشتر است.

مصرف ماست
اگر ماست دوست ندارید، می‌توانید یک مکمل پروبیوتیک را جایگزینش کنید، چون باکتری‌های مفید آنها (با مبارزه با باکتری‌های مضر بدن) به سلامتی سیستم بدنتان کمک می‌کنند. اما در هر حال ما مصرف ماست را توصیه می‌کنیم چون خواص دیگری مثل رساندن کلسیم به بدن نیز دارد.

استفاده از سونا
سونا فواید زیادی دارد از جمله کمک به پاکسازی بدن، باور کنید که داغی فضای سوناها دقیقا همان چیزی است که برای دفع سموم بدن به شکل تعریق نیاز است.

تنفس عمیق
هرقدر تنفس بهتر انجام شود و اکسیژن بهتر در بدن گردش کند، بدن پاک‌تر خواهد بود (تنفس کوتاه و سطحی فاقد این اثر است). انجام تنفس‌های عمیق، راه دیگری در جهت پاکسازی بدن است. با تمرکز بر روی تنفس خود به انتقال سریع و موثر اکسیژن و سمزدایی در بدن خود کمک خواهید کرد.

تغذیه درست
تغذیه سالم شامل میوه، سبزیجات، غلات و حبوبات است. مصرف این مواد در کنار حذف هلههوله، باعث تامین مواد مغذی لازم برای بدن است که به سمزدایی و سلامت آن کمک می‌کند.

 

چای سبز و زنجبیل بنوشید
خوردن یک فنجان چای سبز در روز، که با زنجبیل تازه‌ دم شده، به سم‌زدایی از بدنتان کمک می‌ کند. البته سعی کنید این نوشیدنی مفید را بدون قند یا شیرینی‌ های دیگر میل کنید. چراکه شیرینی‌ جات هم می‌ توانند به مسموم کردن بدنتان کمک کنند و زحماتتان برای کاهش این مشکل را کم‌اثر سازند. دم‌ نوش نعنا و دم‌ نوش گشنیز هم دو سم‌ زدای دیگری هستند که می‌ توانید در میانه روز سراغشان بروید.
اگر دسترسی به زنجبیل تازه برایتان سخت است می‌توانید از قطره خوراکی زنجبیل استفاده کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید