اگر با استرس و ناراحتی بخوابید احتمال مرگ خود را بالا برده‌اید

چهارشنبه, مهر 12, 1396 - 02:32 توسط تحریریه بادبادک

احتمالا تا به حال به این فکر نکرده‌اید که سختی‌ها و ناراحتی‌هایی که در طول روز بر شما گذشته است ممکن است چقدر خواب شبانه شما را تحت تاثیر قرار دهد و حتی باعث بیماری  شما شده و در دراز مدت منجر به فوت خواهد شد.

بسیاری از افراد زمانی که روز بد سرشار از حادثه و نگرانی، دعوا و تنش را به پایان می‌برند شب نیز دچار کابوس می‌شوند، علت این امر ناتوانی در کنترل ذهن و ایجاد آرامش است و مسبب ابتلای فرد به بیماری‌های مختلف می‌شود.
دانشمندان دانشگاه ایالتی آیووا در آمریکا به تازگی با مطالعه برروی ۴۳۶ داوطلب بزرگسال و اندازه گیری میزان خشم آن‌ها دریافتند هرچه میزان ناراحتی و استرس روحی بیشتر باشد به همان اندازه کیفیت خواب نیز کاهش می‌یابد.

بی خوابی، بد خوابی، دیدن خواب‌های آشفته و کابوس، خواب سبک، خواب آلودگی و سردرد پس از بیدار شدن از خواب همگی در اثر کنترل نکردن خشم و عصبانیت قبل از خواب به وجود می‌آید.
براین اساس کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند با انجام راهکارهایی، چون مکالمه با فردی که دچار عصبانیت نسبت به او شده اید، انجام ورزش هایی، چون یوگا و مدیتیشن، گوش دادن به موسیقی و یا تماشای فیلم مورد علاقه، نوشیدن آب و مایعات، کم کردن نور، صحبت با دوستان، نوشتن احساسات برروی کاغذ و روش‌هایی از این طریق خشم را کنترل و خود را آرام کنید تا خوابی راحت داشته باشید.

کارشناسان هشدار می‌دهند دیدن کابوس، بدخوابی و بی خوابی در دراز مدت می‌تواند سبب آسیب به سلامت جسمی و روحی و ابتلا به بیماری هایی، چون سرطان، دیابت، فشارخون بالا، آلزایمر، افسردگی و چاقی شود.

برای داشتن خوابی راحت فضای اتاق خواب نیز بسیار مهم است، نظافت اتاق، استفاده از نور‌هایی ملایم در دکوراسیون، رنگ دیوار‌ها و پرده، استفاده از گل یا میوه سیب برای ایجاد رایحه خوش، درجه تاریکی و دمای اتاق همگی در کیفیت خواب اثر دارند.

بارعایت موارد بالا می‌توانید حتی در پراسترس ترین زمان‌ها در زندگی، خوابی راحت با فراغ بال داشته باشید و با تمرکز و انگیزه بالا ازخواب بیدار شده به انجام کار‌های خود بپردازید.

اگر هم به دنبال راه حلی برای شروع خواب می‌گردید بهتر است در مرحله اول سراغ داروهای طبیعی و گیاهی بروید.

سنبل‌الطیب معروف به علف گربه یکی از قدیمی‌ترین گیاهان مورد استفاده در ایران است که از دیرباز از آن به عنوان آرام بخش، خواب آور، ضد افسردگی و ضد تشنج استفاده می‌شده است.

امروزه نیز از این گیاه در بهبود اضطراب، فشارهای عصبی، التهاب و اسپاسم استفاده می‌شود. این گیاه می‌تواند جایگزین مناسبی برای داروهای شیمیایی ضد اضطراب و خواب آور نظیر باربیتورات‌ها و بنزودیازپین‌ها باشد.
عصاره سنبل‌الطیب از ریزوم‌ها و ریشه‌های خشک شده گیاه سنبل‌الطیب تهیه می‌شود.

موارد مصرف این عصاره :
- کمک به کاهش تنیدگی(استرس) و فشارهای عصبی
- مکمل برای بهبود بی‌خوابی
عصاره سنبل‌الطیب حاوی مقادیر زیادی آمینو اسید گلوتامین است که می‌تواند به طور موثری از سد خونی مغز عبور کرده، توسط پایانه‌های عصبی جذب شود و تاثیرات آرام بخشی خود را اعمال نماید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید