پورش 911: افسانه ها جاودانه هستند

يكشنبه, آذر 23, 1393 - 09:05 توسط تحریریه بادبادک

در دنیای کوچک ماشین های مسابقه ای افسانه ای، سرنوشت پورش 911 خیلی منحصر به فرد است. اولین بار در سالن فرانکفورت در سال 1963 رونمایی شد، و در طی 50 سال به یکی از درخشان ترین ماشین هایی تبدیل شده که هم چنان به عنوان شاخص ترین تولید آلمان شناخته می شود. بایدگفت که قادر به ترکیب مسابقه ای و عملکردی، انحصاری و عامه پسند، سنت و مدرنیته بوده است. پورش 911 تارگا که در ژانویه سال گذشته در سالن دترویت رونمایی شد، ثابت کرد که هم چنان گویی یک روز از تاریخ رونمایی اش در دهه 60 می گذرد. مثل همیشه 911 جی تی سی، باعث شد برای سومین بار پورش برنده جایزه ماشین های ورزشی سال در مراسم جهانی ماشین در سال 2014 را ازآن خود کند. معماری موتور آن، که معروف به موتور شش سیلندری است برامدگی در پشت ماشین و بدنه آن همچنان از علائم این نام تجاری است. اما با گذشت 50 سال و 7 نسل، تحولات این ماشین همچنان به سمت کمال رفته است. و لازم است سری به تاریخچه کوتاه این نوع اتومبیل ها بزنیم.

موفقیت آنی

مدل 911 برای اولین بار از پورش افسانه ای 365 الهام گرفت که توسط فری پروش یا معروف به فولکس واگن طراحی شد که قبل از آن توسط پدرش فردیناد پروش بنیانگذار این شرکت طراحی شده بود. و با چنین اعتباری، موفقیت بزرگش را کسب کرد و با طراحی ویژه اش در انتخاب قرار دادن صندوق در جلوی ماشین و موتور در عقب آن خاص بودنش را توضیح داد. طراحی این ماشین بی نظیر و بی زمان به پسر فری پورش، فردیناد الکساندر ملقب به بوتزی سپرده شد. از زمان نمایشش در سالن فرانکفورت در سال 1963 تحت عنوان تیپ 901، به موفقیت آنی اش دست یافت. هنوز در مرحله نمونه اولیه بود که سریعاً در سالن نمایش ماشین ها در پاریس سال 1964 نیز معرفی شد. اما بعد از این موفقیت از سوی شرکت پژو به خاطراستفاده از نام 901 برای اتومبیلش در تضاد با قانون حق کپی فرانسه و نام تجاری روبه روشد. شرکت تولید کننده فرانسوی توضیح داده که از سال 1929 با یک عدد سه رقمی که صفر در میان آن است برای طراحی وسایل نقلیه اش استفاده می کرده است. اما پورش که در پایان ثبت نام تجاری خود، نرخ ها و دستورالعملات استفاده از آن بود به محض مطلع شدن از این موضوع صفر را با یک جایگرین کرد و پس از این کار بازاریابی این ماشین شروع به فعالیت کرد. و اهمیت این خودرو در فرانسه از سال 1965 شروع شد.

پس از آن، مدل های جدید 911 به خود طیفی واقعی گرفت. مدل 911 اس برخوردار از 160 اسب بخار است و برای اولین بار بدنه آلمینیومی با آلیاژ سبک را ارائه داد. مدل 911 تایگا، در سال 1966 به بازار آمد و اولین ماشینی بود که با بدنه فولادی ضد زنگ حلقه ای مجهز شد. اما ماشینی که در رویاهای تمام کلسیونرهای ماشین های مسابقه ای جهان ماند کاررا 911 آر اس 27 در سال 1972 بود که موتور آن با قدرت 210 اسب بخار بود. او به خصوص برای مکان قرار گیری موتور آن در پشت جایگاه ویژه ای را در تاریخ برای خود ثبت کرد. توربو 911، که دو سال بعد به بازار آمد، همچنان در تاریخ به عنوان اولین ماشین با موتور توربو کومپرسور شناخته شده است. پورش مسابقه ای از خود یک شاهکار در جهان ساخته است. با موتور 260 اسب بخاریش، سرعت آن را به 250 کیلومتر در ساعت رساند. در طول زمان، نسل جدیدی از 911 در سال 1973 تحت عنوان سری جی ارائه شد. اولین تحول با تصویب سرعت گیر سپر مشخص شد و برای رعایت اصول رایج جلوگیری از تصادفات آزمایشی بر روی این ماشین در ایالات متحده صورت گرفت، که به کمربندهای ایمنی منجر شد که از آن پس برای ایمنی به عنوان استاندارد استفاده شدند. تولید آن تا سال 1989، به عنوان نسلی با طول عمر بالا از خانواده 911 شناخته شد. 

نوآوری با توجه به سنت ها

پورش مدل 911 کررا 4 یا سری 964 را در سال 1988 به بازار معرفی کرد. این نسخه بازساری شده 85% در طول 15 سال توسعه این ماشین، مدرن تر از همیشه بود. نمای بیرونی آن، با ضد ضربه آیرودینامیکی پلی اورتانی و پنجره عقب اتوماتیکی مجهز بود. اما این تغییرات قابل توجه را می توان درون موتور این ماشین جستجو کرد، که پیش از همیشه روحیه ورزشی و راحتی راننده را هماهنگ می کرد. در مدل 964، راننده از ترمز های آی بی سی، دنده اتومات، قدرت فرمان بالا و ایربگ برخوردار بود. در سال 1993 به دنبال آن نسلی از 911 با نام 993 ارائه شد. این نوع به خصوص در بین دوستداران پورش بسیار ستایش شد چرا که این آخرین مدل 911 به خنک کننده موتور مجهز بود. تصویر آن، واضح تر از مدل های قبلی بود، چرا که چراغ های جلوی این ماشین دیگر دایره نبود و به شکل بیضی کشیده شده بود. و همچنین اولین 911 هایی با بدنه آلمینیومی بود.

911 سری 996 ، از سال 1997 شروع به ساخت کرد، که این یک گسستگی را در تاریخ اتومبیل های کلاسیک ایجاد کرد، اما هم چنان به گذشته اش پایبند بود. و برای اولین باری بود که موتور 6 سیلندری با خنک کننده آبی را معرفی می کرد. طراحی 911 کلاسیک به طور وسیعی دوباره اجرا شد، اما ویژگی های خود را از جمله فستبک معروفش را حفظ کرد. همچنین از یک استراتژی فرمی مشترک با مدل بوکستر ناشی میشد، و ویژگی های اصلی اش چراغ هایی با سیگنال های یکپارچه بود. 911 سری 997، که موفقیتش از سال 2004 شروع شد، با همان چراغ های دایره ای قدیمی اش دوباره ارائه شد. این مدل با نسخه های متفاوتی ، از کاررا تا تارگا، از کبریوله، توربو، جی تی سی، یا جی تی 3 تولید نشد. همه این ها 24 نوع شمرده شدند. این مشتریان زیادی را به خود جلب کرد، و رکور فروش را برای دو سال متوالی شکست :504 36 نسخه از 911 در سال 2006 و در سال 2007 922 38 نسخه فروخته شد.

آخرین نسل این پورش های 911، با نام داخلی 911، این افسانه را نیز با کارایی بالا و راحتی اش مفتخرساخت. در سال 2011 با ورودش به بازار، با شاسی ها جدید، با اصلاح فاصله چرخ های عقب و جلو و طراحی چرخ هایی بزرگتر برای آسان رانده شدن مشخص شد. و برای اولین بار با کتابچه راهنمایی کاربردی در جهان مجهز شد. طراحی آن همچنان به 911 اولیه وفادار مانده است. تیمی که برنده است را تغییر نمی دهیم! امروزه، محدوده پورش به عنوان سمبل 4 در 4، مدلی از ماکان، و حتی مدل ترکیبی از پانامرا پلاگین ترکیبی ای توسعه یافته است. اما تمام دوستداران پورش قطعا به شما خواهند گفت که هیچ مدل توسعه یافته جدید این ماشین به پای مدل اولیه 911 آن نمی رسد. و آیا این یک افسانه نیست؟

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید