بهترین کرم‌های ضد آفتاب بازار ایران کدامند؟

جمعه, شهريور 10, 1396 - 23:07 توسط تحریریه بادبادک

 یورومانیتور یکی از معتبر ترین شرکت‌های تحلیل بازار که چند سالی است به مطالعه و بررسی بازار ایران می پردازد و هر ساله گزارشات متعددی در زمینه های گوناگون منتشر می کند، پیش از این هم از آمار معتبر یورو مونیتور درباره بازار کرم‌های موبر در ایران در بادبادک نوشته‌ایم. 
 
بر اساس آخرین گزارش منتشر شده توسط یورومانیتور در سال ۲۰۱۶ در خصوص بهترین ضدآفتاب‌های ایرانی، این ضدآفتاب ها عبارتند  از "سینره"، "مای"، "سی گل" و "آردن".

اما یک ضدآفتاب خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟
 ضدآفتاب‌ها به دو روش از پوست شما در برابر اشعه‌های مضر فرابنفش خورشید محافظت می کنند، ضدآفتاب های شیمیایی اشعه ماورای بنفش A و اشعه ماورای B را جذب می کنند و ضدآفتاب های فیزیکی این اشعه ها را منعکس می کنند. 


 هنگام خرید کرم ضد آفتاب دنبال کلمه‌های Broad Spectrum (طیف وسیع) روی بسته‌بندی یا بدنه‌ی ضد آفتاب بگردید. این عبارات نشان‌دهنده‌ی آن است که کرم شما می‌تواند از پوست در برابر هر دو اشعه محافظت کند. بهترین ضد آفتاب‌ها این ویژگی را دارند.  بهترین ضد آفتاب‌ها این ویژگی را دارند.
 این ضد آفتاب بایستی SPF ۱۵ و یا بالاتر برای محافظت در برابر اشعه UVB داشته باشد.
 به دنبال ضدآفتابی باشید که در فرمولاسیون آن این مواد وجود داشته باشد: «اکسامیل، آوبنزن،‌ اکسی بنزن ، دی‌اکسید تیتانیوم، سولیسوبنزن و زینک اکسید.»


عامل مهم دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که کرم‌های ضد آفتابی را انتخاب کنید که فاقد پارابن باشند. پارابن ها در گروه مواد نگهدارنده طبقه بندی می شوند و علی رغم آنکه دارای خواص آنتی باکتریال هستند و از رشد میکروب ها در فرآورده های گوناگون جلوگیری می کنند؛ برای پوست مضر هستند و سبب ایجاد حساسیت، سوزش و التهابات پوستی می شوند. از کرم هایی استفاده کنید که  از نگهدارنده‌های مناسب در آن‌ها استفاده شده باشد.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید