ارزش شبکه‌های اجتماعی، بیشتر از چیزی که می‌پنداریم

يكشنبه, آذر 23, 1393 - 08:55 توسط تحریریه بادبادک

بیشتر مشاغل امروزی دارای لینکدین هستند. تنها در ایالات متحده شرکت ها دارای بیش از 100 کاربر هستند. خیلی از فروشندگان بی 2 بی نیز حالا از اهرم تویتتر استفاده می کنند. متاسفانه، بسیاری از کاربران این سایت ها حداکثر استفاده را ازاین سایت ها نمی برند.

برای مثال بیشتر فروشندگان بی 2 بی دارای پروفایلی در لینکدین هستند، اما آن ها از این شبکه به عنوان وسیله ای برای داده های تماس استفاده می کنند. آنها با بازیکنان کلیدی و تصمیم گیرنده های آینده نگر شرکت ها به ندرت ارتباط برقرار می کنند، که در همینجا استفاده از لینکدینشان ختم می شود. که ما آن را رویکرد "کارت کسب و کار" می نامیم.
اگر شما از لینکدین به عنوان ابزار ارتباطی استفاده می کنید، مثل این می ماند که به یک کنفرانس کسب و کار بروید و فقط کارت های آن ها را جمع کنید. البته که شما اطلاعات تماسشان را در دست دارید، اما شما هیچ کاری برای تبدیل کردن این رابطه به سرمایه نمی کنید.
مثل این می ماند که با مشتری احتمالی ملاقات کنید که هنوز برای تعامل کردن با من آمادگی لازم را ندارد، اما تشخیص داده که من مشکلی دارم که می توانم برایش راه حلی بیابم. من با او از طریق لینکدین ارتباط بر قرار می کنم تا بتوانم به راحتی با او در تماس باشم، اما چندین ماه باید صبر کرد تا درخواست من به او برسد. هیچ مشکلی در قدم برداشتن در این قسمت وجود ندارد.ساخت شبکه های اجتماعیتان هم بسیار خوب است. با این حال، اگر من تنها در لینکدین با او ارتباط برقرار کنم، من قادر نیستم که ارتباطم را با او به جلو ببرم.
با این حال اگر من دائما محتویاتم را در لینکدین به اشتراک بگذارم:
به احتمال پست های من هر باری که آن ها را در لینکدینم می گذارم در صفحه او هم نمایان می شود.
بدون گذاشتن پیام صوتی یا مسیج های مزاحمت آمیز می توانم در رادار او باشم.
اگر من محتویات درست را در صفحه ام به اشتراک بگذارم، دائما ارزش وتفاوت راه حل هایم را نشان می دهم.
اگر هم مشتری احتمالی من محتویاتی را به اشتراک بگذارد، من فرصت های اضافی را با گذاشتن نظرم بر روی مطلب به اشتراک گذاشته به دست می آورم.
یکی از کلیدهای به اشتراک گذاری محتویات این است که خودتان اطلاعات دقیق را بر روی وبسایت تعیین می کنید.و با ماندن بر روی آنچه که دیگران پست می کنند برای خودتان این کار را راحت می کنید.
در اینجا هم سه روش برای پیدا کردن محتوا برای به اشتراک گذاری در لینکدین را آورده ایم:
1 بلاگ شرکتتان
تشکیلاتتان به احتمال بلاگی دارد که به آنها این اجازه را می دهد که به طور مداوم بر روی آن پست بگذارند. از اشتراک بودنتان مطمئن شوید تا از پست مطالب جدید مطلع باشید. بیشتر بلاگ ها هم از کلید به اشتراک گذاری برخوردارند که بتوانید با چند کلیک به راحتی به اشتراک بگذارید.
2 دیگران را دنبال کنید
از اهرم محتوایی استفاده کنید که دیگران به طور اجتماعی به اشتراک می گذارند. از قدردانی و دادن اعتبار به پست های محتویات مطمئن شوید.
3 رهبران فکری در صنعت شما
رهبری فکری را در صنعت اجتماعی تان دنبال کنید. و هم چنین از عضو بودن در بلاگشان اطمینان حاصل کنید. از این رو زمانی که آنها محتوایی را پست می کنند، شما متوجه خواهید شد و به راحتی می توانید با شبکه های خودتان به اشتراک بگذارید.
به اشتراک گذاری محتوا به شما این اجازه را داده تا لینکدین را فراتر از تمجید رولودکس ببرید. شما قادر به استفاده از رسانه ای هستید که دلیلی را برای تعامل بیشتر با این افراد را دارید. اگر میخواهید از شبکه های اجتماعی به عنوان قسمتی از روند فروشتان استفاده کنید، این نیز مهم است. از مزیت های این فرصت بهره مند شوید و از لینکدین تنها برای ارتباط برقرار کردن استفاده نکنید، بلکه با مشتریان و کاندیدهایتان تعامل داشته باشید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید