همین حالا این تغییرات را در زندگیتان ایجاد کنید و ده سال جوان‌تر به نظر بیایید

يكشنبه, مرداد 29, 1396 - 02:22 توسط تحریریه بادبادک

سال‌های رفته عمر را نمی‌توان بازگرداند و پیر شدن به هر حال به سمت ما می‌آید اما شاید با راه‌حل‌هایی بشود چندسالی آثار پیری را از خودمان دور کنیم.
در این جا به شما راه‌هایی را پیشنهاد می‌کنیم تا از طریق آن‌ها پیری را از خودتان دور نگه دارید:

۱- کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید
متخصصین پوست بر این باورند که هر روز به صورت خود کرم ضد آفتاب مناسب پوستتان را مصرف کنید. محافظت از پوست به کمک ضد آفتاب ها شما را در برابر سرطان پوست ایمن می کند. استفاده از SPF موثرترین عامل در روش های ضد پیری به شمار می رود.
ضد آفتاب مناسب پوست خود را از طریق متخصص پیدا کنید و هر روز صبح آن را بر تن پوست خود کنید تا نیاز به مراجعه به آکادمی پوست در ایام میانسالی نداشته باشید.

۲- ورزش کنید تا جوان بمانید
ورزش سبب گردش خون سالم در سراسر بدن و به خصوص پوست صورت می شود. گردش خون سبب می شود چربی های اضافه بدنتان کاهش پیدا کند و روند پیری را تغییر دهد.
در صورتی که روزانه ۳۰ دقیقه تمرین برای ورزش کردن اختصاص دهید این روند به یک عادت مثبت در زندگی شما تبدیل می شود و شما به طور نا خود آگاه بدنتان را از پیری دور نگه داشته اید. علاوه بر همه این ها شما جوان می مانید و بدنی سالم خواهید داشت.

۳- نمک را از وعده های غذایی حذف کنید
شناخت منابع غذایی حاوی سدیم بالا به شما کمک می کند تا با مصرف کمتر نمک هم به سلامت بدنتان کمک کرده باشید و هم اینکه با مصرف کمتر سدیم جوان تر به نظر برسید.

۴- پروتئین مصرف کنید
با مصرف پروتئین موهایی سالم داشته باشید. مصرف غذاهایی که پروتئین های کافی دارند میزان سلامت مو را افزایش خواهند داد. هر خانم در طی روز می بایست ۴۶ گرم پروتئین مصرف کند در صورتی که بار دار باشد یا در دوران شیردهی به سر ببرد این میزان افزایش خواهد یافت.
ماهی قزل آلا ۲۲ گرم، یک لیوان شیر کم چرب۸ گرم و بسیار از مواد غذایی دیگر هستند که پروتئین بالایی دارند با شناخت این منابع موهایی خود را همواره جوان و سالم نگه دارید چرا که مو یکی از مهم ترین عوامل نشان دهنده جوانی به شمار می رود.

۵- سبزیجات سبزیجات سبزیجات
سبزیجات خواص بی شماری برای سلامتی بدن شما دارند. سبزیجاتی همچون اسفناج، کاهو، کلم بروکلی به میزان بالایی فیبر دارند. این نوع سبزیجات می توانند شادابی بسیاری به چهره شما بدهند.
طبق تحقیقات به عمل آمده کسانی که از سبزیجات تازه در رژیم روزانه خود زیاد مصرف می کنند پوست های جذاب تر و شاداب تری دارند.

۶- استرس را از خودتان دور کنید
استرس حتی اگر به صورت درونی نیز باشد در ظاهر شما تغییراتی ایجاد می کند. التهاباتی که بر روی پوست صورت حاصل می شود تا حد زیادی از استرس های درونی نشات می گیرد. پسوریازیس، اگزما و آکنه بیماری های پوست هستند که همه از استرس ناشی می شوند.

۷- به اندازه کافی بخوابید
رفتن به رختخواب و خواب کافی و سالم آرزوی بسیاری از افراد بد خواب است. تکنیک های بسیاری وجود دارد که به شما کمک می کند آرام تر بخوابید یا خواب عمیق تری داشته باشید. از این روش ها بهره مند شده و سعی کنید خوب بخوابید.
آرامش ذهن خواب بیشتری برای شما به ارمغان خواهد آورد یا اینکه قبل از خواب از دم نوش های آرام کننده و یا یک لیوان شیر گرم و عسل مصرف کنید تا بهتر بخوابید.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید