اگر دنبال شادی هستید این عادات را ترک کنید

يكشنبه, مرداد 15, 1396 - 03:49 توسط تحریریه بادبادک

برای به دست آوردن شادی در زندگی لازم نیست که کارهای عجیب و غریبی انجام دهید و یا با خرج کردن پول زیاد شادی را به زندگیتان بیارید.
شادی مجموعه‌ای از عادت‌ها و خصایلی است که لازم است به خودتان و زندگیتان اضافه کنید و شاید بعضی از عادت‌ها را از خودتان دور کنید . از همه مهم‌تر رفتارهای ما در قبال خودمان و دیگران می‌توانند شادی را به زندگی روزمره شما بیاورند.
در این‌جا برایتان از عاداتی می‌گوییم که برای داشتن زندگی شاد لازم است آن‌ها را ترک کنید.

-اضافه کاری ممنوع!
اضافه کاری زیاد می‌تواند بر سلامت روحی شما تاثیر منفی بگذارد.
اضافه کاری زیاد هم می‌تواند به سلامت فیزیکی بدن شما ضربه بزند و هم باعث افسردگی و اضطراب در شما می‌شود.
داشتن یک روند متعادل میان کار و زندگی  شخصی به ما این فرصت را می‌دهد که انرژی داشته باشیم و موجب تمدد اعصاب می‌شود.  صرف کردن وقت با دوستان و خانواده می‌تواند به آرامش ما کمک کند.

-با خودتان درددل نکنید
دانشمندان می‌گویند هر کدام از تقریبا ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه با خودمان حرف می‌زنیم. این خودش ثابت می‌کند مخرب‌ترین نیروی جهان برای ما خودمان هستیم.
گفتگوی منفی درونی می‌تواند ویران‌گر باشد و جسم و روان شما را تحت تاثیر قرار دهد.
به جای غوطه ور شدن در عادت گفتگوهای غم‌انگیز با خود، گفتگوی مثبت و انگیزه بخش را با خودتان تمرین کرده و جملات مثبت را پیش خود تکرار کنید. مثلا اگر در محل کار دچار استرس شدید، بیرون از اتاق کارتان قدم بزنید و به خودتان یادآوری کنید که همه چیز روبراه است و شما می‌توانید موقعیت پیش‌رو را مدیریت کنید. با خودتان با اشتیاق حرف بزنید و بهترین دوست خودتان باشید.

-همه چیز را کنترل نکنید
اگر دوست دارید شاد باشید، واقعا باید بتوانید تمایل‌ و عادت‌تان را نسبت به کنترل همه‌ی جوانب زندگی، ترک کنید. بله درست است که که شما دوست دارید روی همه چیز کنترل داشته باشید تا احساس امنیت کنید، اما اغلب ما محدوده‌ی این کنترل‌ها را نمی‌دانیم و با درگیر کردن خودمان در برنامه‌های پرمشغله و دردسرساز بیفایده، سعی می‌کنیم حتی رفتارهای دیگران را هم کنترل و اصلاح کنیم.
حتی بعضی از افراد سعی می‌کنند با پیش‌بینی کردن چیزهایی که از کنترل‌شان خارج است، ظاهرا خودشان را آماده‌ی موقعیت‌هایی کنند که شاید پیش بیاید و شاید هم نه. این نوع کنترل می‌تواند موجب اضطراب و نابسامانی در زندگی شود. شاید قبولش سخت باشد اما باید هر کس و هر چیزی را همانطوری که در همین لحظه هست بپذیرید تا هم شما شاد باشید و هم هر کسی که در اطراف شماست.

-دیگران را سرزنش نکنید
سرزنش کردن، بیشتر انداختن تقصیر به گردن دیگران است تا قبول مسئولیت رفتارها و عواقب. به عبارتی، همیشه اشاره کردن به دیگران به عنوان مقصر، بسیار راحت‌تر از به گردن گرفتن اشتباه است. به جای گناهکار دانستن دیگران یا شرایط، در آینه نگاهی به خودتان بیندازید. سرزنش و نکوهش دیگران، کمکی به شما نمی‌کند، در عوض سعی کنید این انرژی را برای پیدا کردن نقطه‌ی ضعف، برطرف کردن آن و یافتن یک راه حل مناسب بگذارید.

-ترسِ از دست دادن را کنار بگذارید
اگر از آن دسته از افرادی  هستید که مدادم ترس دارید که چیزی را از دست بدهید نمی‌توانید شاد باشید و شاد باقی بمانید. دلشوره و استرس این‌که مبادا چیزی را از دست بدهید تمامی انرژی و وقت شما را می‌گیرد و باعث از دست دادن فرصت‌های بعدی می‌شود. با این احساس خودتان را غمگین و محدود  نکنید.

-سعی نکنید کامل و همه چیز تمام باشید
از خودتان انتظار نداشته باشید در هر کاری صد در صد تمام باشید. آنانی که از خودشان توقع بی عیب و نقص بودن دارند موانع سنگینی را سر راه زندگیشان قرار می‌دهند که در نهایت نه شاد خواهند بود و نه موفق.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید