برای نوآوری این ۷ عادت را پیدا کنید

يكشنبه, آذر 23, 1393 - 08:36 توسط تحریریه بادبادک

 

کارآفرینی تنها برای قوت قلب نیست. بنیانگذاران باید مسیر خود را ایجاد کنند، منابع را جمع آوری کنند و ریسک های عظیم مالی داشته باشند – همه اینها فقط برای جلوگیری از رنجی که 80 تا 90 درصد شرکت ها می کشند است و آن هم شکست است.
پس یک کارآفرین موفق واقعا به شانس ها ضربه می زند ( به خصوص کارآفرینان جوان). بدون سرمایه، شبکه یا تجربه کسب و کاری را آغار می کنند، و خیلی از آن ها در طی چند سال نسبت به آن هایی که تمام زندگیشان را در این راه گذاشتند به موفقیت های بیشتری دست می یابند.
برای درک آنچه که این افراد به طور متفاوت انجام می دهند، ما از بسیاری ار کارآفرینان جوان در کارآفرینان امسال ایمپکت شوکیس مصاحبه کردیم، ایمپکت شوکیس یک برنامه سالانه برای نشان دادن قدرت بنیانگذاران و نقش این شرکت ها در جامعه است.
به جای تمرکز بر دیدگاه عمومی این افراد، ما به عادات های منحصر به فرد، و واقعی آنان نگاه کردیم که شما سریعا می توانید آن ها را در زندگی و کسب  کارتان اعمال کنید تا شما هم آن را تجربه کنید.

یک برنامه منظم داشته باشید

جوری برنامه ریزی کنید که از زمان حداکثر استفاده را ببرید
من شام را در ساعت 11 شب به اتمام می رسانم، و همیشه بعد از این ساعت، کارم را به طور جدی تا ساعت 3:30 صبح انجام می دهم. گذاشتن یک جای خالی در برنامه برای ایجاد نوآوری برای روند کاری من اساسی است. این زمانی است که من به ایمیل ها پاسخ می دهم و راجع به ایده های بزرگ بدون هیچ گونه حواس پرتی فکر می کنم. و هر روز دقیقا سر ساعت 4 صبح به رختخواب می روم. و معمولا بدون ساعت گذاشتن بیدار می شوم.
شاید بعضی افراد برنامه ای که می ریزند به چیزی دیگر مانند خانواده توجه کنند، اما یک برنامه سازگار کلید موفقیت است.
بنیانگذار فیولد، رامت چاوالا

این سوال را قبل از رفتن به رختخواب از خودتان بپرسید
هر شب قبل از رفتن به تخت، من به این سوال فکر می کنم: اگر هر روز به روشی که امروز دارم زندگی کنم، چه آینده ای را برای خودم می سازم؟ و این من را مجبور می کند که همیشه چه بخوام چه نه کنش هایم را با الویت هایم ارزیابی کنم. آینده آنقدر ها هم که فکرش را می کنید دور نیست.
بنیانگذار وی آی پی ویست سرویسز، جس لیر

آخر هفته ها  به پیاده روی ماجراجویانه بروید

هر آخر هفته برای پیاده روی به مکان هایی که تا به حال ندیدم می روم. گاهی اوقات از قبل در موردش تحقیق می کنم، من به اندازه یک ساعت هم رانندگی می کنم. پیاده روی من بین یک تا چهار ساعت به طول می انجامد. با خودم دفترچه انشا قدیم ام را می برم، و به افکارم اجازه می دهم آزاد باشد؛ من هیچ چیز را به اجبار انجام نمی دهم.
این عادت در تخلیه استرس ام کمک کرده و گره های کاری هفته را برایم باز می کند. کمی شبیه به مراقبه می ماند. با ارزیابی دائمی ایده هایم واینکه چگونه می توان این ایده ها را در کسب و کار عملی ساخت ،و شما می توانید به آرامی آنها را به واقعیت تبدیل کنید و به واقعیت پیوستن تخیلاتتان را نظاره کنید.
پژوهش در زمینه جدیدی از مطالعات غیر فعال نشان می دهد که حرکات روزانه بسیار برای سلامت ضروری هستند. در واقع نشستن بی حرکت به مدت یک ساعت خیلی مضرتر از کشیدن دو سیگار است.
بنیانگذار ادوکت او ورلد هلت ، رایان کانیا

هر روز صبح یک دوش آب سرد-گرم بگیرید

بیشترین عادت منحصر به فردم گرفتن یک دوش با آب سرد-گرم است. من این کار را هر روز صبح انجام می دهم و مهم نیست که من در آن لحضه در خانه ام باشم یا در هتل، 14 سال است که من هر روز صبح این کار را انجام می‌دهم. 30 ثانیه زیر دوش با آب سرد و 30 ثانیه بعدی با آب گرم و سپس دوباره 30 ثانیه آب سرد (همیشه با آب سرد به اتمام می رسد) دوش می گیرم ومن انرژی لازم و احساس شادابی برای شروع روزم را به دست می آورم. 
برای شروع این عادت از گرفتن حمام با دمای معمولی شروع کنید.سپس آب را تا جایی که سرد است به مدت 30 ثانیه ببرید و همین کار را به مدت 30 ثانیه برای آب گرم بکنید و در نهایت 30 ثانیه آب سرد را باز کنید. (این سرد-گرم-سرد یک چرخه است.)
من اوایل با یک چرخه شروع کردم. اگر هم سختتان است می توانید با یکی از پاهایتان شروع کنید. 
اگر هم متقاعد نشدین یک پژوهشی بر روی آب سرد داشته باشید.
بنیانگذار فیل دومونتت از دشد

سوالات مهم را از جنبه‌های مختلف بررسی کنید

بیشتر تکنولوژی هایی که اختراع یا توسعه داده شده اند، و بیشتر استراتژی هایی که به کار می گیریم، از یافتن پاسخ برای سوالات معمولی به وجود آمده اند، و همیشه به دنبال آن حرکتی آرام شکل می گیرد. من قادر به تحمل سوالات آزاد زیادی در طی یک ماه یا سال هستم. این سوالات آزاد ممکن است در مورد چگونگی پیداکردن یک استارت برای ایده‌ی جدیدی در کسب و کارتان باشد زمانی که نمیدانید چگونه محصولتان را به یک شرکتی بفروشید که به ندرت ریسک می کند پاسخ این است که با آن ها در پروژه هایشان همکاری کنید تا سبک کارتان را به آنها نشان دهید و آن ها را با سوالات جالب وسوسه کنید؛ و به آنها عملی نشان دهید که چگونه می توانید ریسکی که از آن دوری می کنند را در پرژه هایشان به نقاط قوت تبدیل کنید.
معمولا پاسخ هایی که سریع به آن ها می رسم من را راضی نمی کند. اما به جای تسلیم شدن یا فراموش کردن آن، من مشکلات را از جهات دیگر، و دیدی متفاوت بررسی می کنم – اما آن ها محدود کننده نیستند:  در نظر بگیرید که چه پیش فرض هایی لازم است و چگونه می توان آن ها را اعمال کرد و از چگونگی حل یک مشکل توسط یک شرکت مطلع شوید. در نهایت من کشش های واقعی را با ایده هایم پیدا کردم که بدیع به نظر می رسند و فرصت خوبی برای کار کردن نیز هستند.
دانیال فونگ بنیانگذار لایت سیل انرژی

هر هفته یا هر ماه یک هدف را تعیین کنید- و چیزهای دیگر را نادیده بگیرید

میلیون ها کار برای بهبود کسب و کارتان وجود دارد. مشکل اینجاست که، اگر سعی در بهبود یا اصلاح همزمان آن ها داشته باشید، شما در نهایت در هیچ یک از آن ها موفق نخواهید شد.
شما در رسیدن به اهدافتان نیاز دارید کمی سرسخت باشید. حداقل هر روز این سوال را از خودتان بپرسید: " آیا این چیزی که بر رویش کار میکنم مستقیما در به واقعیت رساندن این هدفم کمکی می کند؟"
برای پاسخگوبودن به خودمان و ماندن در موقعیت کنونی مان، هر هفته روزهای جمعه یک قرار ملاقات با خودتان داشته باشید. در طی این جلسات، شرکتتان برای هفته آینده یک هدف را مشخص می کند و هدف هفته گذشته را مورد بررسی قرار می دهد. خیلی راحت است که بفهمید"چه چیزی در این هفته درست انجام نشده" سپس " کدام بخش به درستی انجام نشده است".
پاتریک امبرون بنیانگذار برتدیورسلف

  به محض رسیدن به شرکتتان لیست های متعددی تهیه کنید.
عادت من این است هر روز صبح به محض رسیدن به دفترم یا یک ساعت قبل از ترک آنجا، یک ساعت وقت برای تهیه لیست ها می گذارم. این لیست ها را در یادداشت آیفونم یا کامپیوترم ذخیره می کنم. و من از جی میل ام استفاده می کنم تا بتوانم لینک های مربوطه را هم در آنها بگنجانم.
این کار مجبورم می کند که قبل از شروع کارم  در طی روز، هفته یا سال فکر کنم. این به تشکیلاتم کمک می کند تا پیشرفت داشته باشند. در گذشته،  من خودم را با کارهای روزانه درگیر می کردم و دیگر به هدف های بزرگتر فکر نمی کردم.
ویدیوهای خیلی خوبی در یوتیوب هست که من دوستشان دارم، و این ویدویوها الهامی برای شروع این عادت بودند.
جاناتان نوستران بنیانگذار ایوی

به عنوان یک کارآفرین داشتن یک عادت مناسب در موفقیت مهم است. در واقع، بر طبق پژوهش دانشگاه دوک 40 درصد از رفتارها ما به صورت خودکار با عادات معمول انجام می شوند. پس با انتخاب درست رفتارهایتان که به عادات تبدیل می شوند، بخش بزرگی از زندگیتان را سامان داده اید. 
بزرگترین نوآوری عادتی شما چه چیزی است که تاثیرات به سزایی را بر روی زندگی تان هم داشته است؟

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید