۲۹ میلیون ایرانی اضافه وزن دارند

دوشنبه, مرداد 9, 1396 - 03:32 توسط تحریریه بادبادک

سخن‌گوی وزارت بهداشت طی آمار جدید اعلام کرده است که ایرانی‌ها در ۳۵ سال گذشته ۵۰ درصد چاق‌تر شده‌اند و هم‌اکنون ۱۱ میلیون نفر چاق در کشور داریم و میزان اضافه وزن هم بیش از سه برابر و نیم شده است و اکنون ۱۸ میلیون تَن اضافه وزن دارند.

متاسفانه ۳۰ درصد غذای مصرفی ما ایرانی ها ، اضافه است؛ این در حالی است که چاقی و اضافه وزن به عنوان یک معضل سلامتی در کشور به شمار می آید.
چاقی و اضافه وزن علاوه بر اینکه یک بیماری و محدود کننده حرکت است موجب بیماری های قلبی و عروقی، سکته های قلبی و مغزی، دیابت، افزایش سرطان و کاهش طول عمر می شود.
اکنون یک چهارم معادل ۲۴/۱ درصد بانوان ایرانی چاق هستند، یک سوم زنان، اضافه وزن دارند که در مجموع ۶۰ درصد بانوان یا چاق هستند یا اضافه وزن دارند. همچنین یک هفتم معادل ۱۳/۸ درصد مردان به چاقی مبتلا هستند و ۳۵/۳ درصد مردان اضافه وزن دارند که در مجموع مردان چاق و دارای اضافه وزن کشور حدود ۵۰ درصد هستند.

اما اگر بخواهید بدون مصرف داروهای شیمیایی و یا رژیم‌های بسیار سخت و با درمان گیاهی و راه‌کارهای خانگی چربی‌های اضافه بدنتان را از بین ببرید چه باید بکنید؟

زیره سبز به عنوان یک گیاه دارویی و ادویه‌ای از روزگاران کهن مورد استفاده بوده است. قدیمی‌ترین اثری که از زیره سبز در تاریخ به دست آمده است نشان می‌دهد که سابقه مصرف این گیاه به ۵هزار سال قبل بر می‌گردد.  زیره ضد تشنج، ضد صرع و آنتی باکتریال است و علاوه بر بهبود عفونت‌های باکتریایی دستگاه گوارش، برای بهبود سوهاضمه، نفخ و اسپاسم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیره سبب کاهش وزن می‌شود و علاوه بر آن قند خون را هم کاهش می‌دهد.

در طب سنتی هند از زیره سبز جهت دفع سنگ کلیه و مثانه و بهبود اسهال مزمن، جذام و بیماری‌های چشم استفاده می‌شود.

از آنجایی‌که یکی از عوامل افزایش تری‌گلیسرید خون، افزایش اسیدهای چرب و ورود به کبد برای تبدیل تری‌گلیسرید است، مواد موثر در اسانس زیره با کم کردن اسیدهای چرب آزاد خون، سبب کاهش سنتز تری‌گلیسرید می‌شوند.

مواد موثر زیره سبب افزایش پاک‌سازی، تحریک و افزایش رسپتورهای سطح سلولی و کاتابولیسم و تجزیه LDL  می‌شود. ترکیبات موجود در قطره خوراکی زیره سبب کاهش اسپاسم عضلات صاف دستگاه گوارش گردیده و از نفخ جلوگیری می‌کند.

زیره دمای بدن را افزایش می دهد. این ادویه سوخت وساز بدن را زیاد می کند. زمانی که سوخت وساز بدن زیاد شود می تواند به کاهش وزن کمک نماید. زیره در آشپزی می تواند همراه با ادویه های دیگری مانند فلفل سیاه، زنجبیل، زردچوبه و شنبلیله استفاده شود و بدین ترتیب برای هضم غذا عالی است. زیره فرآیند هضم و جذب مواد غذایی را بهبود می بخشد. درنتیجه جذب مواد غذایی در بدن بهتر می شود و این امر مانع از نگهداری چربی در بدن خواهد شد. درنتیجه وزن شما کم می شود.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید