آب بخور خوشگل شو!

يكشنبه, آذر 23, 1393 - 08:34 توسط تحریریه بادبادک

همه ما می دانیم که نوشیدن آب به سلامتمان کمک می کند. اما آیا این را هم می دانید که با نوشیدن آب شما به پوست و موی‌تان هم کمک می کنید؟ آب به عنوان شگفت‌انگیزترین مایعات شناخته‌می‌شود و هم چنین به عنوان یک محصول ضروری در زیبایی نقش ایفا می‌کند که درخشندگی‌ای را به شما هدیه می‌دهد که هیچ محصول آرایشی دیگری نمی‌تواند چنین درخشندگی‌ای را بر روی چهره تان ایجاد کند.

1 پوستتان را نرم نگاه می دارد
  پوست های خشک، کرخت وبی جان هستند. عوامل بسیاری مانند آلودگی، کثیفی، چرک، دوده و گرما جزو موارد کشنده‌ی سلولهای پوستی اند و به شدت در خشک کردن پوست تاثیر می گذارند. مانند بقیه اعضای بدنتان، پوسستان از سلول هایی تشکیل شده که بیشتر آن ها حاوی آب هستند. از آنجایی که پوست بزرگترین اندام بدن است، به همین دلیل به آب بیشتری هم نیاز دارد، و اگر هم به اندازه کافی به پوسستان آب نرسانید باعث خشکی آن می شود. و متقابلا این خشکی بر روی مو های شما تاثیر می گذارد که باعث از دست دادن درخشش آن می شود و دیگر مو های سالم و درخشانی نخواهید داشت. 
2 پوستتان را شاداب نگه می دارد
اگر پوسستان خشک و پوسته پوسته است، شما نسبت به آن هایی که پوستی نرم و شاداب دارند بیشتر در معرض چروکیدگی پوست هستید. برای جلوگیری از این چروکیدگی، آب را در برنامه روزانه تان زیاد کنید. از آنجایی که بعد از این بدن تان شروع به آب رسانی به سلول های پوستی تان می کند از این رو شما به جای داشتن یک پوست آویزان و چروکیده، پوستی شاداب و نرم خواهید داشت. و برای درک بهتر این موضوع می توانید دو کیسه ی آبی را تصور کنید که یکی پر و دیگری خالی است. کیسه پر صاف و محکم است در حالی که دومی شل و چروکیده هست.
3 موهایتان را درخشان نگه می دارد
نوشیدن کافی آب به نرم شدن موهایتان کمک می کند. افرادی که موهای فرفری دارند، با نوشیدن آب به نرم و بهتر شدن موهایشان کمک می کنند و نوشیدن آب حتی بیشتر از هر شامپوی نرم کننده ی دیگری در نرمی موهایتان تاثیرگذار است.  
4 پوستتان را روشن می کند
همانطور که از آب برای شستن بدن تان استفاده می کنید، این مایع سیستم بدن تان را نیز از داخل شستشو می دهد. و سموم بدن را زدوده، پاک کرده و بدن را شاداب تر می کند. آب همچنین چرک و کثیفی‌ای که منافذ پوسستان را گرفته را می شوید. پوسستان را روشن تر کرده و از ایجاد لکه یا آکنه جلوگیری می کند. زمانی که آب بیشتری به بدنتان می رسانید، بدن تان بهتر کار می کند و ترمیم پوستتان هم سریع تر می شود.
5 از آسیب مو جلوگیری می کند
بیشتر افراد متوجه حساس بودن موهایشان نیستند. زمانی که موهایتان را می شویید، شانه یا اصلاح می کنید، شما در واقع به موهایتان آسیب می زنید. نوشیدن آب چاره یی برای جلوگیری از این آسیب است. بعد از شامپو زدن شستشوی مو در آب سرد باعث بسته شدن منافذ پوستی می شود، که این امر در برابر غبار و آلودگی طول روز از موهایتان محافظت می کند. شستن موهایتان با آب قبل از رفتن به استخر از آسیب دیدگی مو در آب کلر دار ( کلر یکی از عامل های آسیب دیدگی مو است) حفاظت می کند.
6 آب سرد اعصابتان را آرام می کند
بعد از یک روز کاری، گرفتن یک دوش آب سرد به دفع بسیاری از استرس های روزانه تان کمک می کند. آب سرد اعصابتان را آرام کرده و پوست و موی تان را تسکین می دهد. اگر شما پف کردگی دور چشم دارید، آب سرد قرمزی و پف دور چشم را از بین می برد و پوسستان را شاداب می کند.
7 یک ژل طبیعی برای مو هایتان
به جای استفاده از ژل ها و کرم های مختلف برای دادن مدلی به موهایتان، تنها زمانی که موهایتان خیس است مدل دلخواه را به موهایتان بدهید. آب یک ژل طبیعی است، چرا که مو از پیوندهای هیدروژنی تشکیل شده که زمانی که آن ها را خیس می کنیم، مو هایتان را از هم جدا می کند. اگر زمانی که موهایتان خیس است به آن مدل دهید، پیوندهای هیدروژنی همانطور که موهایتان خشک می شود در شکل جدید سامان داده می شود.  

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید