قهوه V60، کدام روش دم کردن درست است؟

يكشنبه, مرداد 1, 1396 - 03:07 توسط تحریریه بادبادک

این روزها در کافه‌های تهران، مخصوصا آن‌هایی که عنوان موج سوم را هم با خود دارند، عرضه قهوه دمی v60 رونق گرفته است. این دستگاه‌های قهوه‌چکان که با آب جوش انباشته روی قهوه در پسِ فیلتر، دم می‌کشند  از طریق حفره‌ای به داخل قوری یا لیوان قهوه می‌ریزند اما انواع مختلفی دارند که کمتر کافه‌ای به آن اشراف دارد یا لااقل حوصله توضیح آن را برای کافه‌نشینان به خرج می‌دهد.

برای نمونه یکی از این روش‌ها، انتخاب ۲۵۰ میلی‌لیتر قهوه است در حالی که آب جوش تنها ۳ دقیقه روی آن باقی بماند. در این حالت، قهوه طعم بیشتری دارد و تلخی کمتر. یا در نمونه‌ای دیگر از عمل‌آوری، ابتدا ۳۰ میلی لیتر آب جوش را در آن می‌گردانند تا قیف قهوه، به خوبی داغ شود. سپس قهوه را می‌ریزند و به صورت معمول آن را دم می‌کنند. در نوع سوم، مهم نیست چقدر انتظار بکشید، مهم این است که به جای جوش آوردن آبی که روی آن می‌ریزید، آب تنها در حالت گرم باشد.

خلاصه‌اش می‌شود این که قهوه دم کردن، آداب خاصی دارد اما این‌که هر کس با آداب مختلفی آن را دم می‌کند فقط بستگی به سلیقه و ذائقه شما دارد. هیچ قهوه‌ای غلط دم نشده و اگر آن را می‌پسندید، قهوه درست همان است. حتی اگر با دستگاه کمتر شناخته‌شده‌ای مثل V60 باشد که بعضی کافه‌ها، با فروش قهوه دمی آن، فخر می‌فروشند.

خلاصه‌اش این است که باید قهوه را در فیلتر، در قیف ریخت و سپس آب جوش را روی آن بریزید تا قهوه دم بکشد و عصاره‌اش، همراه با آب، داخل فنجان قهوه شما خواهد ریخت. نوش جان

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید