با این راه حل‌ها چربی‌های شکمی را از بین ببرید

شنبه, تير 17, 1396 - 03:52 توسط تحریریه بادبادک

بسیاری از ما با این‌که شاید اضافه وزن آن‌چنانی هم نداشته باشیم اما از وجود چربی‌های شکمی و پهلوها رنج می‌بریم.
دانستن نکات ساده سلامتی و برداشتن گام‌هایی هم جهت با این نکات به ما کمک می‌کند تا هم سبک زندگی ساده‌تر و سالم‌تری داشته باشیم و هم وزنمان را کنترل کرده و هم اندام متناسبی داشته باشیم.

در این‌جا به شما راه‌هایی برای از بین بردن چربی‌های شکمی و کم کردن سایز در ناحیه شکم و پهلوها کعرفی می‌کنیم.

روزانه ۶ وعده غذا بخورید:
یکی از رازهای افزایش متابولیسم و رهایی از چربی شکم، تغییر در رژیم غذایی است. با مصرف روزانه ۵ تا ۶ وعده غذای کوچک و پیشگیری از گرسنگی طولانی مدت بدن، می‌توانید به راحتی وزن کم کنید. وعده صبحانه خود را ۳۰ دقیقه بعد از زمان بیدار شدن شروع کنید و مقادیر زیادی آب در طول روز بنوشید.

بر روی پروتئین‌ها تمرکز کنید:
مصرف کربوهیدرات‌های ساده مانند نان سفید یا پاستا را محدود کنید و به جای آن از پروتئین‌های موجود در بوقلمون، تخم مرغ، سینه مرغ، ماهی‌های غنی از امگا ۳ و پروتئین آب پنیر لذت ببرید.

تمرین‌های قلبی عروقی انجام دهید:
هدف روزانه ۳۰ دقیقه ورزش قلبی عروقی و برای ۳ تا ۵ بار در هفته است. تمرین‌های قلبی عروقی شامل پیاده روی، دوچرخه سواری و هر ورزش دیگری است که ضربان قلب را افزایش دهد.

ورزش‌های آموزش قدرت انجام دهید:
کلید افزایش متابولیسم، افزایش توده عضلانی است. حداقل دو بار در هفته ورزش‌های مرتبط با آموزش قدرت انجام دهید.

به اندازه کافی بخوابید:
تحقیقات نشان داده که محرومیت از خواب می‌تواند منجر به افزایش اشتها شود زیرا هورمون‌های تنظیم کننده گرسنگی با کاهش میزان خواب تغییر می‌کنند. پس در شبانه روز حداقل ۷ تا ۹ ساعت خواب کامل داشته باشید.

استرس خود را کنترل کنید:
استرس باعث افزایش سطح کورتیزول می‌شود و میل شما را به مصرف مواد غذایی ناسالم افزایش می‌دهد. استرس خود را با پیاده روی، نوشیدن چای و یا خواندن کتاب انجام حرکات یوگا کنترل کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید