Face makeup

آرایش متناسب با رنگ پوست شما چیست؟

جمعه, خرداد 5, 1396 - 22:49 توسط تحریریه بادبادک

انتخاب نوع آرایش تا حد زیادی به رنگ پوست شما بستگی دارد. رنگ کرم پودر و یا رژ لبی که برای شما جذاب به نظر می رسد ممکن است لزوماً مناسب پوست شما نباشد. به عبارتی هر نوع آرایش صورت، به هر کسی نمی‌آید. اکنون قصد داریم در خصوص آرایش صورت و  مدل آرایشی ۲۰۱۷ برای انواع پوست بپردازیم.

پوست تیره/ سبزه


آرایش صورت زنانی که دارای پوست تیره هستند، معمولاً کار دشواری است. معمولاً بانوانی با رنگ پوست سبزه، دارای رنگ پوستی نابرابر هستند. به عبارتی پیشانی این افراد عموماً تیره‌تر بوده درحالی که قسمت میانی صورتشان روشنتر است.

از همین رو چنانچه این افراد به دنبال پوستی بیعیب و نقص هستند باید با استفاده از کرم پودرهای تیره و روشن به رنگ پوست طبیعی برسند.
آنچه که همواره باید در استفاده از کرم پودر به خاطر داشته باشیم ایجاد یک پایان نامعمول و یک جابجایی تدریجی از بخش روشنتر پوست (که عموماً مرکز صورت است) به بخش تیره‌تر پوست ( به عبارتی پیشانی و کناره‌های صورت) است.

در صورتی که این افراد قصد دارند رنگ پوست روشن خود را تقویت کنند میبایست از یک مرطوب کننده‌ی رنگی یا یک کرم پودر ساده استفاده کنند که با رنگ مرکز صورتشان همخوانی داشته باشد و از یک کرم برنزی مسی برای پیشانی و اطراف صورت خود استفاده نمایند.

این افراد صرفاً باید بخاطر داشته باشند که این دو رنگ را با هم درآمیزند تا رنگ پوست آن‌ها طبیعی جلوه کند. از سوی دیگر چنانچه تمایل دارند بخش تیرهتر پوستشان بیشتر جلوه کند، باید رنگی بین بخش روشنتر و تیرهتر صورت خود انتخاب کنند و آن را به خوبی روی صورتشان پخش کنند.

افراد سبزه بهتر است در آرایش صورت از رژلب‌های مات استفاده نکنند؛ چرا که ممکن است بیمار به نظر برسند. اما اگر همچنان به استفاده از این مدل رژها برای آرایش صورت خود اصرار دارند، بهتر است از رنگی مشابه رنگ پوست خود مثلاً رژ لبی نارنجی و یا رژی با تناژ قهوهای استفاده کنند. البته پیشنهاد می‌شود گزینه‌ی رنگ‌های ارغوانی، جیگری و قرمز پررنگ استفاده شود.

اکثر زنان سبزه دارای چشمانی قهوهای و فندقی هستند. در نتیجه سایه چشم بنفش و حتی نقرهای و طلایی بینهایت به این افراد میآید و زیبای طبیعی آن‌ها را بهتر نشان میدهد. طبق مدل آرایشی ۲۰۱۷ و برخلاف باور عموم افراد دارای پوست سبزه یا تیره میتوانند در آرایش صورت خود از رژگونه و رژ لب روشن استفاده کنند.

به عنوان مثال چنانچه این افراد جسور هستند، میتوانند از رنگ‌های بفنش و قرمز استفاده کنند و یا چنانچه به دنبال ظرافت هستند از رنگ‌های هلویی، بنفش روشن و یا سبز روشن استفاده نمایند. رژگونههایی چون نارنجی متمایل به هلویی یا قرمز متمایل به گیلاسی استفاده کنید. حتی استفاده از رژگونه مسی نیز قابل توجه است.

پوست سفید/ مهتابی

داشتن پوست سفید و مهتابی تقریباً همان چیزی است که همه‌ی مردم آرزویش را دارند. اما نباید این مسئله را کتمان کرد که در زمینه‌ی آرایش صورت این مدل پوست، تا حدی دشوار و جنجال آمیز خواهد بود.

افرادی که دارای پوست بیروح و یا مهتابی هستند، میبایست برای آرایش صورت خود از کرم های ضد آفتاب (لینک شود به صفحه‌ی محصولات سینره بخش ضد آفتاب) استفاده نمایند تا نه تنها از پوست حساس خود در برابر اشعه‌ی خورشید محافظت کنند، بلکه صورت خود را از بیروحی نجات داده و آن را روشن و براق نمایند.

انتخاب کرم پودر مناسب پوست گام بعدی است که باید در آرایش صورت خود به آن دقت کنید. میتوانید از یک کرم ضدآفتاب ساده و طبیعی برای روشن کردن پوست خود استفاده کنید و سپس از کرم پودرهای دو درجه تیرهتر از رنگ پوست خود برای ایجاد سایه روشن روی پوستتان بهره ببرید.

این کار منجر به کانتورینگ صورت شما میشود و چهره‌ی شما طبیعی جلوه میکند. طبق مدل آرایشی ۲۰۱۷ در آرایش صورت در خصوص آرایش لبها، در افرادی با پوست مهتابی باید بگویم که شما میتوانید از مزیت سفید بودن پوست خود بهره ببرید.

از همین رو افراد دارای پوست مهتابی میتوانند رژهای قرمز، صورتی و قرمز آلبالویی را امتحان کنند و خواهند دید که تا چه اندازه دلفریب خواهند شد. چنانچه پوست شما مهتابی است میتوانید از رژگونههای روشن مثل هلویی، صورتی و یا حتی برنزی استفاده کنید. در آرایش صورت بخش آرایش چشم بسیار حائز اهمیت است. از همین رو از سایههای رنگی چون سبز، آبی و صورتی استفاده کنید و جذابیت را تجربه کنید.

بر اساس مدل آرایشی ۲۰۱۷ در آرایش صورت، خط چشم‌های براق مناسب افراد دارای پوست روشن میباشد. به عبارتی میتوانید از خط چشمهای سفید، سیاه، قهوهای و حتی زغالی برای زیبایی چشمانتان استفاده نمایید.


همانگونه که پیشتر گفته شد هر مدل آرایشی مناسب هر رنگ پوستی نیست و برای آنکه آرایشی چشمگیر و تأثیرگذاری داشته باشید، باید بدانید که چه مدل آرایشی به پوست شما می‌آید. بکارگیری این نکات در عین سادگی به شما کمک میکند زیبا و جذاب به نظر برسید. از همین رو پیش از هر نوع اقدامی برای آرایش صورت خود ابتدا ببینید چه مدلی برای رنگ پوست شما مناسب بوده و سپس اقدام به آرایش نمایید و از ظاهر جذاب و دلفریب خود لذت ببرید.


پوست گندمی
بی شک افرادی که دارای پوستی گندمی هستند نیز به آرایش خاص خود نیاز دارند. این افراد برای طبیعی جلوه دادن رنگ پوست خود نیاز دارند از یک ضدآفتاب یا کرم پودر گلبهی استفاده نمایند تا به رنگ پوستی ایدهآل و متعادل برسند.

پس از زیرسازی یکنواخت پوست، نوبت به آرایش اصلی میرسد. برای افرادی که دارای پوست گندمی هستند سایه‌های نقرهای، نیلی و آبی لاجوردی به شدت توصیه میشود. به علاوه سایه چشم بژ نیز روی پوست گندمی به شدت شما را زیباتر نمایش خواهد داد.

رنگ رژ لب برای پوست‌های گندمی، میبایست متناسب با رنگ سایه چشم باشد. همچنین در صورت استفاده از رژگونه نیز رنگ آن میبایست متناسب با رنگ رژ فرد انتخاب شود. به عبارتی اگر سایه انتخابی مثلا بژ باشد رژهای شکلاتی و کرم مات مناسب بوده و در صورت استفاده از سایه‌های نقره‌ا‌ی، نیلی و لاجوردی رنگ رژ صورتی و بنفش گزینه مناسبی خواهد بود.

همانگونه که پیشتر گفته شد هر مدل آرایشی مناسب هر رنگ پوستی نیست و برای آنکه آرایشی چشمگیر و تأثیرگذاری داشته باشید، باید بدانید که چه مدل آرایشی به پوست شما میآید. بکارگیری این نکات در عین سادگی به شما کمک میکند زیبا و جذاب به نظر برسید. از همین رو پیش از هر نوع اقدامی برای آرایش صورت خود ابتدا ببینید چه مدلی برای رنگ پوست شما مناسب بوده و سپس اقدام به آرایش نمایید و از ظاهر جذاب و دلفریب خود لذت ببرید.


 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید