غذاهای سرشار از منیزیم را بشناسید و از سکته پیشگیری کنید

سه شنبه, ارديبهشت 26, 1396 - 23:45 توسط تحریریه بادبادک

منیزیم یکی از موثرترین مواد معدنی موثر در کاهش سکته‌های قلبی و مغزی است. مصرف این ماده معدنی می‌تواند بیماری‌های عروق قلبی را تا ۱۰ درصد کاهش دهد و خطر اتفاق افتادن سکته مغزی هم با خوردن این ماده تا ۲۶ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

اما کدام مواد غذایی سرشار از منیزیم هستند؟

اسفناج:
اسفناج یکی از سبزیجات سرشار از منیزیم به شمار می رود. در یک فنجان اسفناج ۱۵۷ میلی گرم منیزم یافت می شود.

برگ چغندر:
چغندر و به خصوص برگ آن از جمله مواد مغذی است که آنتی اکسیدان زیادی دارد. یک فنجان برگ چغندر ۱۵۴ میلی گرم منیزم در بر دارد. برگ چغندر در سلامتی چشم، کاهش التهابات، تنظیم قند خون بسیار موثر است.

دانه کدو تنبل:
دانه های بسیاری وجود دارند که میزان بالایی منیزم دارند. دانه کدو تنبل یکی از این دانه های مهم است. در یک هشتم فنجان دانه کدو تنبل ۹۲ میلی گرم منیزیم وجود دارد.

آوکادو:
آوکادو از میوه های پر خاصیت است. این میوه مغذی سرشار از پتاسیم، ویتامینK، ویتامین های گروه   B و چربیهای اشباع نشده است. هر یک عدد آوکادو ۵۸ میلی گرم منیزیم به بدن شما وارد می کند.

موز:
هر یک عدد موز بزرگ شامل ۳۷ میلی گرم منیزیم است. موز همچنین سرشار از ویتامین C، ویتامین B6، فیبر و پتاسیم فراوان است. این میوه مغذی در کاهش خطرات بیماری های قلبی و فشار خون بسیار تاثیر دارد.

انجیر:
تنها نیمی از یک فنجان شامل ۵۰ میلی گرم منیزیم است. این میوه چه به صورت تازه چه خشک حاوی پتاسیم، کلسیم، آهن و مس است. آنتی اکسیدان بسیاری در انجیر وجود دارد که از سیستم ایمنی بدن محافظت می کند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید