با این خوراکی‌های طبیعی کبدتان را پاک‌سازی کنید

سه شنبه, ارديبهشت 26, 1396 - 01:06 توسط تحریریه بادبادک

کبد را به عنوان ارگان پاک کننده سموم بدن می‌شناسیم، اما بایستی بدانید که خود کبد هم نیاز به پاک‌سازی و سم‌زدایی دارد.

این خوراکی‌ها بهترین پاک‌کننده‌های کبد به شمار می‌آیند:

آب لیمو:
لیمو به طور طبیعی یک پاک‌کننده قوی شناخته شده است. هر روز صبح با نوشیدن یک لیوان آب لیموی طبیعی (آب ولرم) بسیار در روند و عملکرد کبد موثر واقع می‌شوید و خود را در برابر ابتلا به کبد چرب بیمه می‌کنید. اسیدیته موجود در لیمو برای سیستم عصبی، گوارش و روده فوق العاده مفید است.

آوکادو:
به نظر می‌رسد علاوه بر آن که منبع بزرگی از چربی سالم است یک خوراکی مفید نیز برای کبد به حساب می‌آید. تحقیقات نشان داده است آوکادو سموم مخرب کبد مانند گالاکتوزامین را از بین برده و از کبد در برابر سموم مختلف محافظت می‌کند. این میوه یک آنتی اکسیدان قوی است و می‌تواند سلول‌های آسیب دیده کبد را نیز ترمیم کند.

زردچوبه:
اگر از التهاب کبد رنج می‌برید زردچوبه ادویه قوی برای مبارزه با التهابات درونی بدن است. این ادویه برای دفع عفونت‌های ویروسی نیز بسیار مفید است چرا که منبع غنی کورکومین بوده که یک داروی فعال و قدرتمند ضدباکتریایی، ضدویروسی، ضدقارچی، ضدسرطان و ضد التهاب شناخته شده است، علاوه بر آن باعث افزایش سلول‌های کبدی و حتی بازسازی آن‌ها می‌شود. افزودن این ادویه به رژیم غذایی برای افزایش سطح صفرای طبیعی بسیار مناسب است.

سیلیمارین مصرف کنید:
مصرف سیلیمارین در درمان بیماری كبدی مانند سیروز، هپاتیت ویروسی و سمی مزمن ، كبد چرب و التهاب مجرای صفرا موثر بوده است كه دلیل آن را خواص آنتی اكسیدانی این ماده می دانند.
سیلیمارین سلولهای كبد را در برابر هرگونه آسیب نابود كننده حاد یا مزمن محافظت می كند.
همچنین در كاهش كلسترول خون ، افزایش سیستم ایمنی بدن ، درمان انواع سرطان ، كاهش عوارض جانبی در بیماران تحت درمان با شیمی درمانی برای سرطان و سنگ كیسه صفرا نیز اثرات جالب توجهی دارد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید