سیب، گردو و هویج را هر روز بخورید تا از سرطان در امان باشید

دوشنبه, ارديبهشت 11, 1396 - 01:31 توسط تحریریه بادبادک

بر این اساس ترکیب غذایی روزانه این سه ماده غذایی باعث جلوگیری از ابتلا به سرطان ،بیماری های قلبی ،دیابت و ناراحتى هاى گوارشی و پوستى در بدن می شود. 

به گفته کارشناسان برای حفظ کیفیت این مواد غذایی، سیب باید در داخل یخچال نگهداری شود. هويج باید در داخل کیسه های پلاستیکی در داخل یخچال و یا فریزر نگهداری شود و گردو جهت حفظ تاثیر پذیری آن در جای خشک و خنک قرار داده شود.

با استفاده از سیب می‌توان ناراحتی‌های شایع پوستى مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بسیاری از بیماری‌های پوستی مزمن را از بین برد یا نشانه‌های آن‌ها را کاهش داد.

لازم به ذکر است که این قابلیت سیب به دلیل وجود ریبوفلاوین (ویتامین B2)، ویتامین C و A ، مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم و پتاسیم می‌باشد. 
سیب فشارخون را تنظيم می‌کند. خوردن سیب و حتی استشمام بوى آن، باعث کاهش فشار خون می‌شود.

بررسی انجام شده توسط دانشگاه ییل (YALE) نشان داد که تنها یک بار استشمام بوى سیب، فشارخون بیماران را پایین می‌آورد. همچنين سیب برای دندان‌ها و لثه‌ها مفید است. اسیدهای موجود در سیب هنگام جویدن، باکتری‌های دهان را از بین برده و دندان‌ها و لثه‌ها را تمیز می‌کنند.

 در هویج یک نوع انسولین گیاهی وجود دارد که اثر کم کننده قند خون را دارا است  بنابراین این عقیده قدیمی که هویج برای مبتلایان به بیماری قند خوب نیست کاملا غلط است و افراد مبتلا به ديابت می توانند به مقدار کم از هويج استفاده کنند . 

هویج با داشتن مواد مقوی و ویتامین ها یکی از مهمترین و مفیدترین سبزيجات برای بدن شما است. 

 همچنين مصرف هویج مقاومت بدن را در مقابل بیماریهای عفونی بالا می‌برد. هویج در درمان آب آوردن انساج، عدم دفع ادرار ،تحریک مجاری گوارشى و تنفسی ، سرفه های مقاوم ، آسم ،اخلاط خونی و دفع کرم، اثر معجزه آسائی دارد.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید