چگونه به دیگران کمک کنیم؟

يكشنبه, آذر 16, 1393 - 15:42 توسط سمیه روح‌الامینی

کارهای زیادی وجود دارند که شما می‌توانید برای کمک به افراد جامعه‌تان انجام دهید. از کمک به اعضای خانواده گرفته تا داوطلب شدن برای کمک به افراد بی‌خانمان.
کمک به دوستان و خانواده:

1.    از آن‌ها بپرسید که چه‌کاری برای کمک به ‌آن‌ها می‌توانید انجام دهید و پیشنهاد کمک کنید. با این کار نشان می‌دهید که برای آن‌ها ارزش قائل هستید. به یاد داشته باشید در همان موردی که کمک خوایتند، به آن‌ها کمک کنید. پرسیدن به تنهایی کمکی به آن‌ها نمی‌کند. عادت کنید که از آن‌ها بپرسید که آیا به کمک شما نیاز دارند یا نه. بعد از مدتی این موضوع قسمتی از وجودتان می‌شود.


2.    گوش کنید. گاهی اوقات افراد تنها نیاز به کسی دارند که با مهربانی و بدون قضاوت کردن به آن‌ها گوش دهد. برای گوش دادن تمرین کنید، اگر به کسی گوش می‌دهید تنها به او تمرکز کنید اگر حواس‌تان به جاهای دیگر پرت شود آن شخص متوجه می‌شود که شما توجهی به او ندارید. سعی کنید دیگران را قضاوت نکنید این‌کار باعث می‌شود دیگران درمورد بیان افکارشان به شما اعتماد نکنند.


3.    پیشنهاد انجام کارهای‌شان را بدهید. زمانی که افراد گرفتار هستند یا استرس دارند، نمی‌توانند کارها را به درستی انجام دهند. در چنین مواقعی می‌توانید به آن‌ها پیشنهاد دهید که شما آن کارها را انجام می‌دهید. مثلا می‌توانید در چنین حالتی برای آن‌ها غذا درست کنید و به خانه‌شان ببرید خصوصا وقتی که مریض یا پیر هستند.  و یا می‌توانید پیشنهاد نگهداری از کودکان را دهید تا پدر و مادر کمی وقت برای استراحت داشته باشند.


4.    برای آن‌ها چیزی بفرستید که بدانند به فکر آن‌ها هستید. گاهی اوقات افراد تصور می‌کنند که دوستان و خانواده آن‌ها را رها کرده‌اند و تنها مانده‌اند. اجازه دهید که بدانند شما به آن‌ها فکر می‌کنید. یک نامه یا پیام کوتاه و زیبا برای آن‌ها بفرستید و توضیح دهید که چقدر به آن‌ها علاقه دارید و برای‌تان مهم هستند. برای آن‌ها هدیه بفرستید. می‌تواند کیکی باشد که خودتان پختید یا اگر به بافندگی علاقه دارند یک گلوله کاموا خوش رنگ باشد.


با این کارها می‌توانید در جامعه یاری‌رسان باشید:

1.    داوطلب شوید. این کار بهترین روش برای کمک به افراد بی‌خانمان است. می‌توانید برای آن‌ها پناهگاه پیدا کنید یا برای‌شان غذا درست کنید. به آن‌ها کمک کنید که دوباره روی پای خودشان بایستند. به کودکان آن‌ها آموزش دهید تا به دلیل وضع اقتصادی خانواده از مدرسه عقب نمانند. به حرف‌های آخر کسانی که پایان عمرشان است گوش دهید به شما کمک می‌کند بهتر در برابر ناملایمات بایستید.


2.    اهدا کنید. می‌توانید پول یا حتی غذا برای کمک به دیکران اهدا کنید. یا به کودکان اسباب‌بازی هدیه کنید.


3.    هدایا را در مسیر دیگری به کار بگیرید. به جای خرید کادو های گران قیمت در هر مناسبتی مقداری از پول آن‌ا را صرف انجام امور خیریه کنید. حتی می‌توانید حساب بانکی را فعال کنید و از اعضای خانواده و فامیل بخواهید پول‌های اهدایی خود را در آن بریزند تا برای کمک به دیگران استفاده کنید.


4.    برای کمک وقت بگذارید. اگر در خیابان متوجه شدید کسی برای حمل وسائل به کمک نیاز دارد یا نیازمند پول است بایستید و به او کمک کنید. اما اگر کسی گفت «نه متشکرم» و یا «خودم می‌توانم انجام دهم» به نظر او احترام بگذارید.

دیدگاه‌ها

با سلام.پیرمردی کارگر هستم که امید لقمه ای نان ندارم.صبح که با یاد خدا از خانه بیرون میروم تا شب روی پاهایم درسرما می ایستم و شب ناامید و شرمنده نزد زن و بچه ام بازمیگردم.امروز بچه کوچکم هوس ذره ای,گوشت کرد و من در ناامیدی به او قول دادم که برایش گوشت می اورم و با گوشت برمیگردم و حالا که ناامید بودم چون گوشی خودم ساده است نزد همسایه مان امدم تا این پیامم را بگذارد با موبایلش.اکنون از,همه شما مردم دلسوز و باخدا خواهش,میکنم کمکی کنید که بتوانم فقط,ذره ای گوشت بخرم که شرمنده فرزندم نشوم تا عمر دارم دعایتان میکنم.خدا هیچ پدری را شرمنده فرزندش,نکند.09373239143

بسم الله الرحمن الرحیم هست کلید در گنج حکیم ، سلام برتویی که می توانی شاهکاری از خلقت خداوند باشی ....دعوت از شما عزیزان برای پیوستن در تجارت پرسود و قانونی و شرعی وبا درآمد بالا ومادام العمر (( Network Marketing )) مجموعه بزرگ ACE TEAM BIZ شما همان چیزی که دنبالش بودید پیدا کردید... بدون هیچگونه شک وتردیدو فقط با پیوستن و عضویت در شرکت کاملا معتبر وقانونی BIZ نه تنها میتوانید از محصولات کیفی وخاص موجوددرسایت شرکت یا فروشگاههای بزرگBIZ در تهران وسایر شهرهای ایران مایحتاج زندگی خودرا تامین نمائید بلکه میتوانید از پلن سوددهی که در شرکت BIZ به جهت خرید و عضویت شما وزیرمجموعه شما نیز بهرمند شوید.
مراحل ثبت نام :1- وارد سایت شرکت به آدرس https://bizmlm.ir/register شوید.
2- درمحل نام کاربر معرف aceasnad68 کد کاربر معرف91378971 را تایب نمائید .
3- بعد از اتمام ثبت نام با مراجعه به پنل فروشگاه مرکزی مایحتاج خودرااز آنجا به صورت اینترنتی خرید کنید .
4- چنانچه از کیفیت محصولات خریداری شده در این شرکت رضایت داشتید میتوانید به سایر اقوام ودوستان خود نیز این شرکت را معرفی نمائید وآنها را با نام کاربری وکد کاربری خودتان ثبت نام نمائید و آنها هم همین کاررا با سایر دوستان خود واقوام خود انجام دهند تا بدین وسیله سازمان کاری شما فعال شود و به امید خدا وند رزاق علاوه بر رفع وتهیه مایحتاج مصرفی زندگی خودتان از خرید زیرگروه های خودتان نیز از شرکت بیز پورسانت و تخفیف عا لی دریافت نمائید. موفق باشید % https://telegram.me/rahnamabiZ

عضویت در بیز
بازاریابی شبکه ای بیز بزرگترین شبکه بازاریابی کشور و قدرت مند ترین شبکه نتورک مارکتینگ ،بیز به معنای همیشه یک گام جلوتر در نتورک مارکتینگ ایران

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید