استارباکس آینده و ایده‌های خارق‌العاده‌اش

يكشنبه, آذر 16, 1393 - 01:30 توسط سمیه روح‌الامینی

استارباکس تصمیم دارد در سال 2015 تمام انواع قهوه‌هایی را که در فروشگاه‌هایش سرو می‌کند، در همان فروشگاه برشته و بسته‌بندی کند. پیش‌بینی می‌شود با افتتاح شعب جدید در آسیا در سال 2016 این مدل در تمام دنیا گسترش یابد.

استارباکس تصمیم دارد از مشتریانش به محض ورود به فروشگاه به شکلی جادویی پذیرایی کند و از این به بعد رشدی اساسی روی نوع ارائه محصولاتش خواهد داشت. این خوشحالی با حدود 40 تا 50 درصد افزایش قیمت همراه خواهد بود. فروشگاه‌های جدید، عصرها نوشیدنی‌های دیگری را هم سرو خواهند کرد. این گسترش ممکن است ترس از پایین آمدن کیفیت محصولات را برای مشتریان ایجاد کند، که این ترس بی‌معنی است. معتادان به قهوه از این به بعد در هر گوشه و کناری یک فروشگاه استارباکس خواهند یافت.

اما در این فروشگاه‌های جدید شما پیشبند سبز همیشگی و لیوان همیشگی را نمی‌بینید. استارباکس تصمیم دارد برای این فروشگاه‌ها لوگو جدیدی طراحی کند.

برای دوبرابر کردن درآمد به سقف 30 میلیارد دلار تا سال 2019، استارباکس باید قهوه، چای و غذای بسیار بیشتری بفروشد. برای رسیدن به این هدف این شرکت با چالش بزرگی رو‌به‌رو شده: باید مشتری‌های بیشتری را به فروشگاه‌هایش بکشد، و باید این کار را در دنیای دیجیتال نیز گسترش دهد.

استارباکس در هفته در حدود 7 میلیون فروش الکترونیک دارد. یعنی از هر 7 دلاری که مشتریان پرداخت می‌کنند، یک دلار آن اینترنتی پرداخت می‌شود. شرکت برای افزایش این میزان فروش تلاش می‌کند. و سعی دارد سیستم پرداخت اینترنتی را زیر مجموعه خود شرکت کند.

به علاوه سیستم ارسال محصول هم در حال راه اندازی است و شما مجبور نیستید برای سفارش قهوه در صف بایستید و آن را روزانه درب منزل یا محل کارتان دریافت می‌کنید.

با این وجود استارباکس همچنان در فکر ساختن شرکتی برای قرن‌ آینده است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید