راه‌کارهای ساده‌ای برای کمک به محیط زیست در زندگی روزانه

دوشنبه, فروردين 21, 1396 - 05:57 توسط تحریریه بادبادک

هر روزه همه ما در زندگیمان تصمیماتی می‌گیریم که بر روی محیط زیستمان تاثیر می‌گذارند. 

از آن‌چه که می‌خوریم تا تصمیم گرفتن برای بچه‌دار شدن همه این‌ها می‌توانند بر محیطی که درآن زندگی می‌کنیم و ردپای باقی‌مانده ما بر طبیعت تاثیر بگذارد. 

در این‌جا راه‌کارهایی به شما پیشنهاد می‌دهیم تا بتوانیم کم‌ترین تاثیر را بر محیط زندگی و طبیعت داشته باشیم.

۱- موقع خرید دوباره فکر کنید:
همه موادی که ما می خریم و استفاده می‌کنیم بر محیط زیست تاثیراتی می‌گذارند. از مرحله شروع به تولید گرفته تا زمانی که به مغازه‌ها وارد شده و ما آن‌ها را می‌خریم. پس هنگام خرید دوباره فکر کنیم، اگر واقعا به چیزی احتیاج داریم آن را بخریم.

۲-مراقب  استفاده از پلاستیک‌ها باشید
پلاستیک‌ها از موادی هستند که هیچ‌وقت از بین نمی‌روند. پلاستیک‌هایی که امروزه در چرخه زیستی بشر وجود دارند می‌توانند ۴۰ درصد از سطح اقیانوس‌ها را بپوشانند.  بهترین کار این است که استفاده از پلاستیک را به حداقل ممکن برسانید. 
در هنگام خرید همیشه با خودتان یک کیف پارچه‌ای به همراه داشته باشید. در هنگام خرید نوشیدنی تا جایی که می‌توانید از خرید محصولاتی با بطری‌های پلاستیکی خودداری کنید.

۳- استفاده از اتوموبیل به عنوان وسیله نقلیه را تا جایی که می‌توانید کم کنید 
تغییر عادت رانندگی با ماشین می‌تواند به شکل چشم‌گیری تاثیر کربن در طبیعت را کاهش دهد.

۴- کم‌تر گوشت بخورید 
صنایع تولید گوشت یکی ازصنایعی است که مخرب‌ترین آثار رابر روی محیط زیست در کره زمین دارد. این صنایع مسئول استفاده بسیار زیادی از منایع آبی زمین، تولید کننده بسیار بزرگ گازهای گل‌خانه‌ای و از بین برنده زیست‌گاه‌های حیات وحش هستند. با کاهش استفاده در مصرف گوشت در روز ۳قدم به داشتن زمینی سالم‌تر نزدیک‌تر خواهیم بود.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید