زمین را نجات دهید: زیر دوش حمام دستشویی کنید

چهارشنبه, فروردين 16, 1396 - 01:42 توسط تحریریه بادبادک

یک دانشگاه بریتانیایی از ۱۵۰۰۰ دانشجویش برای انجام یک کار روزانه برای صرفه جویی در آب درخواست کرد که زیر دوش حمام دستشویی کنند.
این درخواست غیرعادی باعث خنده ی خیلی ها شد،  اما آنقدر جدی بود که دانشکاه آنجیلا ایست نورویچ نیز از دانشجویانش خواست که زمانی که زیر دوش هستند ادرارشان راهم همان زمان انجام دهند،چرا که این کار کره زمین را از مشکل کم آبی نجات می دهد.

در اصل، یک کمپین به نام باجریانبرو، توسط دو دانشجو آغاز به کار کرد. رییس دانشگاه مستقیما این ابتکار را پشتیبانی و حمایت کرد. با توجه به محاسبات این دو دانشجو ، ادرار در زیر دوش حمام از هدر رفتن آب در حدود معادل ۲۰ استخر شنا المپیک جلوگیری می کند.

کریش دوبسون توضیح می دهد که : " بیشتر مردم این را درک نمی کنند که ذخایر آب شیرین نسبت به حجم آب های روی این کره بسیار ناچیز هست." برای تمام کسانی که این کار برایشان منزجر کننده است، او می افزوید که نگرانی بهداشتی بودن این عمل نباشید چرا که جریان آب آن را پاک می کند. با این حال روشن است که " مردم این شهربه دو قسمت تقسیم شده اند، آن هایی که این عمل را شایسته می دانند و آن هایی که کاملا با آن مخالف هستند. اما این دقیقا همان چیری است که به دنبالش بودیم. ما سعی می کنیم که رفتارهای معمول را به چالش بکشیم؛ برای راه اندازی یک بحثی راجب به منابعی که از آن استفاده می کنیم به این دو دسته نیاز داریم."
اما اگر ما این عمل را تنها روزی یک بار انجام دهیم، حدود ۴۳۸۰ لیتر آب شیرین را در سال صرفه جویی کرده ایم. بد نیست کمی به این موضوع فکر کنید ....   

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید