راه‌هایی برای بازگشت به کار در اولین روز کاری ۱۳۹۶

يكشنبه, فروردين 13, 1396 - 14:03 توسط تحریریه بادبادک

گرد و خاک‌زدایی!

خیلی هم که مرتب باشیم،‌ حالا مقدار زیادی خاک،‌ بر اثر نبود ما روی میز و وسایل را گرفته است. اولین ساعت را بهتر است به نظافت بپردازیم. مرتب کردن وسایل، یا لااقل به یاد آوردن این‌که چه چیزی کجا قرار گرفته، خودش کمی زمان می‌گیرد. با این‌کارها خودمان را برای انجام کارها و سازگاری با محیط افزایش می‌دهیم. 

 

اون بخشی که لذت‌بخشه

به بخشی از کار فکر کنید که برایتان لذت‌بخش باشد. هر کاری، از آن‌جا که وظیفه است، بخش‌هایی غیرجذاب و حوصله‌سر بر دارد. اما خوب که دقت کنیم، در همان کار هم می‌شود لحظه‌هایی را به یاد آورد که از انجام بخشی از این «وظیفه»،‌ احساس خوبی به ما دست داده است. این نکات را به یاد آورید و در اولین روز کاری سال، رویش تمرکز کنید. 

 

بهاری کردن فضای کار

کافی‌ست در راه جایی که کار می کنید، یک شاخه گل بخرید و آن را روی میز کاری‌تان بگذارید، تماشای آن می‌تواند در طول روز، کار را آسان‌تر و مقوله انطباق با شرایط تازه را آسان‌تر کند.

 

مرخصی؟ موقوف!

خیلی از ما، با توجه به پاک شدن مرخصی های سال گذشته، ممکن است فکر کنیم که خب، حالا نوبت مرخصی‌های تازه است. اما این بدترین فکری هست که توی آخرین هفته‌های فروردین و اولین هفته‌های اردیبهشت ممکن است به ذهن کسی خطور کند. مرخصی‌ها را در ذهن خود به عقب برانید، حالا نوبت کار است و فکر کردن به مرخصی به این زودی، تباهی حرفه‌ای محسوب می‌شود. باور کنید.

 

چیزی تا آخر هفته نمانده ها

خب شانس امسال با ما یار بوده که تعطیلات در اواسط هفته به پایان رسیده. سه روز یا چهار روز دیگر، تعطیلی بعدی آغاز می‌شود. پس زیاد هم لازم نیست به خودمان فشار بیاوریم و زانوی غم بغل کنیم.

 

یک برنامه پیشروانه بنویس!

سررسیدهایی که در روزهای تعطیلات، یا پیش از تعطیلات نوروزی امسال هدیه گرفته‌اید را نگاهی بیندازید. هر کدام که می‌توان در آن هفته‌ را پشت سر هم دید بی آن‌که ورق بزنید پیدا کنید و با یک قلم روان، کمی وقت برایش صرف کنید. برنامه‌ای کاری، با برنامه‌ریزی جدید بریزید. حتی اگر تقسیم‌بندی کارهای شما دست مدیرتان است عیب ندارد، برای بعد از کار که می‌توانید برنامه ریزی کنید. دقِ دلی‌تان را سر سررسید در آورده و تا می‌توانید برنامه‌های مفرح و جذاب، ولی شدنی را در آن بگنجانید. 

 

حالا نوبت ایمیل‌هاست

قبل از انجام هر کاری بر اساس روال سال گذشته، وقت پاسخ دادن به ایمیل‌های نادیده ست. انبوهی ایمیل‌ منتظر شماست تا چک کنید و جواب‌های آن‌ها را بفرستید. شاید فهرست زیادی از ایمیل‌ها هم باشد که از پیش فکر کرده‌اید که باید بفرستید و در سررسید خودتان آن‌ها را برای فراموش نکردن وارد کرده‌اید. بسیار خب، سال جدید کاری، سال خوبِ ۱۳۹۶ منتظر شماست. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید