شیرینی‌های خوشمزه سال نو چقدر کالری دارند؟

شنبه, اسفند 21, 1395 - 00:45 توسط تحریریه بادبادک

سال نو با مهمانی و دید و بازدیدهایش در راه است. شیرینی‌ها و آجیل‌های رنگی که منتظر پذیرایی از مهمان‌ها هستند و دل‌ربایی می‌کنند.  بسیاری از ما در روزهای پایانی تعطیلات با اضافه وزن روبرو می شویم و همیشه به خودمان می گوییم که تعطیلات است و ایرادی ندارد. اما این اضافه وزن و شیرینی‌های خوشمزه سلامت شما را به خطر می‌اندازند. چرا؟

زیاده روی در مصرف شیرینی عوارض بیشتری در مقایسه با مصرف آجیل دارد. شیرینی به لحاظ دارا بودن انرژی زیاد و هم‌چنین داشتن موادی نظیر خامه که حاوی انرژی متراکمی هستند، در چاقی و افزایش وزن افراد از اهمیت بیشتری برخوردار است.

مصرف بی‌رویه شیرینی باعث کاهش اشتها و سیری کاذب می‌شود. هم‌چنین ترکیباتی نظیر کاکائو، رنگ‌های خوراکی و سایر مواد افزودنی به شیرینی‌ها باعث افزایش عوارض آن‌ها می‌شوند.

کیک یزدی:
هر کیک یزدی کوچک ۱۲۰ کالری دارد. میزان پیاده‌روی برای سوزاندن انرژی این کیک کوچک ۴۲ دقیقه است.

شیرینی‌های دانمارکی:
هر ۱۰۰ گرم شیرینی دانمارکی ۵۰۰ کیلوکالری انرژی نهفته دارد.  

گز اصفهان:
در هر ۱۰۰ گرم گز، حدود ۳۸۰ کیلوکالری انرژی ذخیره است. اگر هر تکه گز معادل ۱۲ گرم باشد بنابراین هر تکه ۴۵ کیلوکالری است که برای سوزاندنش ۱۶ دقیقه باید پیاده روی کنید.

باقلوای پسته:
هر ۱۰۰ گرم باقلوای پسته ۵۴۰ کیلوکالری انرژی دارد و میزان پیاده روی برای سوزاندن آن ۳ ساعت و ۱۰ دقیقه است.

نان خامه‌ای:
هر شیرینی خامه‌ای کوچک که وزنی حدود ۵۰ گرم دارد، ۲۵۰ کیلوکالری انرژی نهفته دارد که برای سوزاندنش نیازمند ۱ساعت و ۲۸ دقیقه پیاده‌روی روزانه است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید