گیاهان دارویی به شکل شگفت‌انگیزی وزن شما را کم می‌کند!

دوشنبه, اسفند 16, 1395 - 03:59 توسط تحریریه بادبادک

گیاهان دارویی می‌توانند اشتهای شما را کم کنند. البته استفاده از گیاهان دارویی هم نیازمند مراقبت و احتیاط در اندازه مصرف است. 

برخی از گیاهان دارای عوارض جانبی هستند که بهتر است نسبت به آن‌ها آگاه باشید و با احتیاط مصرف کنید. 
اما به هر صورت استفاده از داروهای گیاهی بسیار مطمئن‌تر و کم ضرر‌تر از داروهای شیمیایی است. برای دست یابی به اهداف کاهش وزن و تناسب اندام مصرف گیاهان دارویی به تنهایی مؤثر نمی باشد و حتماً باید به همراه رعایت رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی باشد. گیاهان دارویی را می توان به صورت قرص های مکمل (تهیه شده از عصاره گیاهان)، جوشانده، دمنوش و... استفاده کرد.

گیاهان دارویی که برای کاهش وزن استفاده می شوند، به چهار صورت عمل می کنند:

۱- سرکوب گرهای اشتها: به وسیله گسترده شدن در معده، متعادل کردن خلق و خو و ایجاد طعم های رضایت بخش باعث سرکوب اشتها می شوند.

۲-  دیورتیک ها: گیاهانی هستند که مدر هستند یعنی دفع آب از طریق ادرار را افزایش می دهند.

۳- . مسهل ها: باعث تخلیه روده، کاهش مصرف کالری و ممانعت از هضم و جذب کامل مواد غذایی در روده می شوند. 4. محرک ها: باعث تحریک بدن برای سوزاندن میزان بیشتری از کالری می گردند. در زیر چند نمونه از گیاهان دارویی که اثرات کاهش اشتها و کاهش وزن آنها به اثبات رسیده است را ذکر می کنیم.

- گزنه، سرکوبگر هوس های غذایی گزنه گیاهی است که باعث غذارسانی عمیق به سلول ها، کاهش هوس، سم زدایی بدن و کاهش وزن می شود. دمنوش گزنه برای کاهش اشتها و هوس بی نظیر است. گزنه سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین C، ویتامین E، کلسیم، منیزیم، آهن، سیلیکا و پتاسیم می باشد که برای شکستگی استخوان، جراحات تاندون‌ها و دردهای عضلانی نیز مفید است.

- یونجه، کاهنده طبیعی اشتها یونجه به عنوان یک دیورتیک و کمک کننده به هضم می باشد. برگ‌های یونجه از فلاوون ها، ایزو فلاوون ها و استرول ها تشکیل یافته است. ترکیبات مؤثر موجود در یونجه شامل ساپونین ها می باشد که باعث محلول تر شدن چربی ها می شود. در نتیجه علاوه بر اثرات کاهش وزن سلامتی رگ‌های خونی را نیز تضمین می کند.


- ریشه شیرین بیان، کاهش میل به شیرینی ها ریشه شیرین بیان، هوس نسبت به شیرینی ها را برطرف می کند و از مصرف میان وعده های پر کالری مثل انواع شیرینی ها و شکلات ها جلوگیری می کند. با توجه به اینکه گیاهان و دمنوش های تهیه شده از آنها کالری ندارد، می توانید ۱-۲  واحد از آن را در یک لیتر آب دم کنید و در طی روز و مابین وعده های غذایی استفاده کنید.

- آلوئه ورا، دفع کننده چربی ها مصرف آلوئه ورا به صورت خوراکی باعث اثرات مسهلی می شود، حرکات روده را تشدید می نماید و به عنوان یک پاک کننده داخلی در سیستم گوارشی شناخته شده است. در نتیجه جذب چربی ها کاهش می یابد. و برای کاهش وزن مؤثر می باشد.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید