این غذاها به شما کمک می‌کنند تا چربی‌های شکمی را از بین ببرید

چهارشنبه, بهمن 27, 1395 - 04:23 توسط تحریریه بادبادک

اگر به دنبال این هستید که چربی‌های شکمی‌تان را سریع‌تر آب کنید، لازم است در کنار ورزش مدام این مواد غذایی را که چربی‌سوزهای طبیعی هستند را به رژیم غذاییتان اضافه کنید.

برای داشتن شکمی صاف و بدون چربی لازم است که رزیم غذایی کنترل شده و مناسبی داشته باشید. و این زمانی اتفاق می افتد که برنامه خاص و مناسبی برای وعده‌های غذاییتان داشته باشید.

ما در این‌جا به شما غذاهایی را معرفی می‌کنیم که به سوختن چربی‌های شکمی به شما کمک زیادی می‌کنند.

نان کامل
نان کامل نانی است که سبوس‌هایش را از دست نداده باشد. سبوس نان علاوه بر اینکه قند خون مورد نیاز بدن را به‌تدریج تامین می‌کند، به دلیل فیبری که دارد، باعث پر شدن حجم معده شده و به این ترتیب احساس گرسنگی نیز از بین می‌رود. این خوراکی حاوی پروتئین گیاهی بالایی است که عاملی برای تحریک 
متابولسیم است.

آجیل‌ها، پرچرب اما مفید
چربی امگا۳، پروتئین و فیبر موجود در آجیل‌ها باعث ایجاد احساس سیری می‌شود.  پسته، بادام و گردو در صدر گروه قرار دارند. حداکثر میزان مصرف روزانه یک سوم فنجان به صورت خام است.

سیب
سیب همه ویژگی‌های لازم برای حفظ سلامت و کاهش وزن را دارد. هرعدد سیب حاوی پنج گرم فیبر و به‌طور خاص پکتین است. این ترکیب به‌خوبی آب جذب کرده و در معده حجیم می‌شود. بنابراین با خوردن هر عدد از آن حجم معده پر شده و مانع از پرخوری می‌شود. قند طبیعی سیب نیز با کنترل قند خون مانع از پرخوری به دلیل افت قند خون در طول روز می‌شود. کالری آن نیز مناسب است. بنابراین با خوردن روزانه یک عدد از آن نباید نگران اضافه وزن باشید. همه این ویژگی‌ها، سیب را به خوراکی منحصر به فرد برای سوختن چربی تبدیل کرده است.

آووکادو، سبز چربی‌سوز
هر یک‌چهارم فنجان آووکادو تازه سرشار از اسیدهای چرب تک غیراشباعی است که باعث سوخت چربی‌های ناحیه شکم می‌شود. بهترین شیوه مصرف آن به صورت تازه، پوره و اضافه کردن آن به سالاد به عنوان یکی از مخلفات سالاد است.

تخم‌مرغ، چربی‌سوز پروتئینی
پروتئین موجود در تخم‌مرغ باعث سوختن چربی‌های شکمی می‌شود. دلیل این ویژگی نیز ساختار خاص اسیدهای آمینه موجود در پروتئین آن است. بهترین زمان مصرف تخم‌مرغ در وعده صبحانه است. به این ترتیب تا ظهر علاوه بر احساس سیری، چربی‌های ناحیه شکمتان نیز می‌سوزد! هر عدد تخم‌مرغ ۸۰ کیلوکالری انرژی دارد. بنابراین مصرف هر عدد از آن کافی است تا پیش از ناهار کاملا سیر باشید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید