چطور رابطه زناشویی بهتری داشته باشیم؟

جمعه, آذر 14, 1393 - 12:01 توسط تحریریه بادبادک

اختلافات رایجی میان زوجها در نحوه احساس نزدیکی از نظر حسی یا خواست رابطه زناشویی وجود دارد. یکی از زوجها ممکن است نیاز به نزدیکی احساسی را بر رابطه جنسی ترجیح دهد و یا برعکس. جامعه معمولا این تفاوت را در تفاوت دو جنس میبیند: مردان نیاز به رابطه جنسی و زنان نیاز به احساس صمیمیت دارند. که کمبود هرکدام مشکلاتی را به وجود میآورد. زوجها معمولا به راحتی در مورد این مسائل صحبت نمیکنند و حرف زدن در مورد مسائل جنسی آنها را عصبی میکند.

اینجا ۴ پله برای رابطه زناشویی نزدیک‌تر و بهتر را مطرح می‌کنیم:

1. از ابتدا مطمئن شوید که هردوی شما زن و شوهر، به صمیمیت بیشتر و رابطه جنسی تمایل دارد.  با صمیمیت در مورد احساس و آگاهی شریکتان در مورد مسائل جنسی صحبت کنید. این شروع یک مکالمه مثبت است. شرح دادن احساساتتان ماند یک پل شما را از نظر احساسی و جنسی دوباره به هم نزدیک میکند.

2.    تفاوتهای فردی خود و همسرتان را بشناسید و در مورد آنها صادق باشید. هرکدام از شما بدون در نظر گرفتن درستی یا عدم درستی آن تمایلات متفاوتی دارید. زمانیکه شما از قانع کردن شریکتان که به اینکه روش شما درست است، با درک و احترام دست بردارید، جنگ تمام میشود و فضا برای یک رابطه دو طرفه آماده میشود. 

3.    تعبیری که از  روش برقراری رابطه با همسرتان داشته‌اید را دوباره بازبینی کنید. مثلا این تعبیر که «من را فقط برای رابطه جنسی میخواهد» به «وقتی در آشپزخانه به من نزدیک میشود و با اشتیاق مرا میبوسد و دستش را دور کمرم میاندازد، اشتیاقش را به لمس کردن من و دوست داشتن من نشان میدهد» تبدیل کنید. و یا این تعبیر را که «دوباره من را پس میزند» به «او من را میخواهد، من را پس نمیزند، فقط میخواهد آرامتر پیش برود» تغییر دهید.

4.    به یاد داشته باشید که با ذهن باز با نیت برقراری رابطه با همسرتان برخورد کنید. یکی از زوجها با ذهن باز مشتاقانه پیوند بدون رابطه جنسی را میپذیرد، در حالیکه دیگری رابطه جنسی را برای رسیدن به پیوند عاطفی ضروری میداند. هرکدام باید به نظر دیگری احترام بگذارید تا در نهایت به یک تفاهم برسید. هرچقدر زمان نیاز دارید به کار ببرید تا به یک تعادل در برقراری رابطه برسید.
به یاد داشته باشید که در آغاز هردوی شما کمی معذب خواهید بود. به صحبت کردن درباره این موضوع ادامه دهید و حتی اگر نتوانستید راه حلی پیدا کنید، میتوانید از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید