این علامت‌ها به شما می‌گویند که دارید زندگیتان را بی‌توجه تلف می‌کنید!

شنبه, بهمن 23, 1395 - 02:42 توسط تحریریه بادبادک

از بچگی دلتان می‌خواست چه‌کاره شوید؟ به رویاهای کودکیتان رسیده‌اید؟

برای کسانی که به این سوال جواب منفی داده‌اند، در این‌جا برایشان راه‌حل‌هایی داریم تا به آن‌چه که می خواهید برسید.

وقت زیادی را برای کارهایی که نباید انجام دهید صرف می‌کنید.
بازی‌های کامپیوتری،شوهای تلویزیونی و گشت و گذار در اینترنت کارهایی هستند که وقت شما را هدر می‌دهند. یک نگاه جدی به زندگیتان بیاندازید، ببینید با قسمت عمده زندگیتان چه می‌کنید؟  شروع به برنامه ریزی کنید و کارهای اضافه را از زندگی‌تان حذف کنید.

غر نزنید
اگر شما هم از آن دسته از آدم هایی هستید که دائم در حال شکایت کردن از زندگی کردن هستید همین حالا وقتش است که این عادت بد را کنار بگذارید. می‌دانید فکر کردن به سختی‌ها و حرف زدن درباره آن‌ها چه زمانی از زندگی شما را هدر می‌دهد؟ به جای آن از زندگی تشکر کنید و روزهای بهتری را برای خودتان بسازید.

به مغزتان غذا برسانید
تغذیه سالم داشته باشید، مواد غذایی که برای رشد و بهبود عملکرد مغز لازم هستند در رژیم غذاییتان بگنجانید. با این کار شما توان لازم برای فکر کردن و برنامه ریزی برای زندگیتان دارید.
آجیل‌ها، شکلات تلخ، زردچوبه و اسفناج از مواد غذایی هستند که به بهبود عملکرد مغز شما کمک می‌کنند..

زیاد با خودتان منفی حرف نزنید
حرف زدن با خود می‌تواند لحظه‌هایی از زندگی شما را دچار اختلال کند. اگر با خودتان زیاد حرف می‌زنید و توان این را ندارید که این کار را تمام کنید حداقل سعی کنید این حرف‌ها جهت منفی به خودشان نگیرند.
این که دائم به خودتان بگویید که به اندازه کافی باهوش، با استعداد و زیبا نیستید، اعتماد به نفس ندارید و یا توان انجام کار ندارید، فقط قدرت  و انگیزه شما را برای زندگی کم کرده و شما را از رسیدن به هدف‌هایتان باز می‌دارد.

برای آینده برنامه‌ای ندارید؟
با این‌که همیشه هیجان‌انگیز و جذاب است که در لحظه زندگی کنید و از زیبایی‌هایی زندگی لذت ببرید، اما بهترین کار این است که برای آینده زندگیتان هم برنامه ریزی داشته باشید.
باید برای روبرو شدن با آینده یک برنامه ‌ریزی قدم به قدم داشته باشید تا بدانید که قرار است چه کنید.


وقت زیادی را با آدم‌هایی که باعث رشد شما نمی‌شوند سپری می‌کنید
هیچ اشکالی ندارد اگر شما هرازچندگاهی با آدم‌هایی که احساس بهتری در شما برنمی‌انگیزند وقت سپری کنید اما اگر این کار یک عادت همیشگی شود و وقت زیادی از شما بگیرد آن وقت است که عمر گران‌بهایتان را هدر می‌دهد.


به تلفن همراهتان معتادید؟
تلفن‌های همراه ابزراهای جذابی هستند که ارتباط شما را با دنیایی از اطلاعات حفظ می‌کنند. اما اعتیاد به آن‌ها می‌تواند برای شما استرس‌زا باشد و هم‌چنین وقت زیادی از عمر شما را به خود مشغول کند. 
برای استفاده بیشتر و بهتر از زمانی که دارید بهتر است به شکل معقول از تلفن همارهتان استفاده کنید.

به اندازه کافی نمی‌خوابید
خوابیدن به اندازه، نه تنها برای سلامت شما لازم است بل‌که در زمان خواب سلول‌های مغز بازسازی می‌شوند. این روند به شما کمک می‌کند تا بهتر فکر کنید و روند محاسبه و برنامه ریزی بهتری داشته باشید.

از بدنتان مراقبت کنید
تغذیه مناسب و ورزش به شما کمک می‌کند تا زندگی سالم‌تری را تجربه کنید، هم‌چنین ورزش کردن به شما حال و هوای بهتری برای ادامه زندگی می‌دهد. انرژی مثبتی که شما از خوردن غذاهای سالم و درست می‌گیرید به همراه انرژی ورزش شما را به ادامه دادن راهتان ترغیب می‌کند.

راه و روش زندگیتان را عوض کنید
اگر به شیوه‌ای زندگی می‌کنید که از آن راضی نیستید و در آن حال خوبی ندارید هیچ‌کس به غیر از شما نمی‌تواند شیوه زندگیتان را عوض کند. 
شما باید حال خوبی داشته باشید تا بتوانید به آن‌چه که دلتان می خواهد در زندگی برسید. از همین حالا شروع به تغییر دادن زندگیتان بکنید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید