نکاتی برای بعد از پرخوری در تعطیلات

پنجشنبه, آذر 13, 1393 - 23:27 توسط تحریریه بادبادک

نکاتی برای بعد از پرخوری‌های طول تعطیلات. تعطیلات بهترین زمان است برای آن‌که از پرهیزها بپرهیزیم..

اینجا چند تا نکته زیبا و مفید برای بهتر کردن شیرینی آن بیان می‌کنیم.

پیاده روی کنید. راه رفتن باعث می‌شود که غذا در دستگاه گوارش حرکت کند و بهتر هضم و جذب شود. برای تاثیر بیشتر می‌توانید در حین راه رفتن پایین شکم‌تان را با حرکت دورانی کف دست، ماساژ دهید.

دمنوش گیاهی بنوشید. با چای‌های گیاهی که باعث تسریع عمل هضم می‌شوند، احساس سنگینی ناشی از سیری را از بین ببرید. نعناع، رز ماری، گشنیز، مریم گلی و ریحان، از هر کدام یک قاشق چایخوری در یک فنجان آب داغ بریزید و بعد از هر وعده غذایی برای کاهش درد و تجمع باد در شکم بنوشید.

صبح روز بعد سرکه سیب بنوشید. سرکه سیب به شکل سنتی برای درمان مشکل در هضم غذا به کار می‌رود، باعث دفع سموم کبد می‌شود، مقدار اسید معده را متعادل نگه می‌دارد و باد روده را کاهش می‌دهد. یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را با 300 گرم آب گرم مخلوط کنید و صبح قبل از صبحانه بنوشید. می‌توانید به آن عسل یا شیره افرا اضافه کنید. آب لیمو هم می‌تواند مؤثر باشد.

غذای سالم بخورید. بعد از انجام این کارها، مطمئن شوید که غذاهای دارای فیبر و پروتئین می‌خورید تا به بهبود بدن‌تان بعد از آن همه افراط در خوردن کمک کنید.

آب بنوشید. این یک درمان سری برای کسالت بعد از نوشیدن الکل است. الکل آب بدن‌تان را کم می‌کند، بنابراین نوشیدن آب به مقابله با برخی از این علائم کمک می‌کند، بدن‌تان را آبرسانی می‌کند و سموم بدن را دفع می‌کند. چند لیوان آب در درجه دمای اتاق بنوشید تا بدن‌تان را بعد از افراط در تعطیلات پاک کند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید