این خوراکی‌ها در درمان عفونت ادراری مفید هستند

جمعه, بهمن 22, 1395 - 02:23 توسط تحریریه بادبادک

التهاب مثانه بیماری شایعی است که معمولا به دنبال عفونت باکتریایی ایجاد می‌شود.

تقریباً از هر سه زن یک نفر در طی دوران زندگی خود به التهاب مجاری ادراری دچار می‌شود و این وضعیت در زنان ۲۵ تا ۵۴ سال شیوع بیشتری دارد. 
علت این امر کوتاه بودن مجرای ادراری در زنان و انتقال راحت‌تر باکتری‌هایی چون ای.کولی به مجرای ادراری و نهایتا مثانه است. 

علائم التهاب مثانه و عفونت ادراری:

- احساس به دفع مکرر و دفع مقدار کم ادرار هر نوبت به همراه درد و احساس سوزش است. 
- معمولا ادرار بوی تندی دارد و ممکن است حاوی خون باشد.
- همچنین ممکن است با درد پشت، شکم و یا تب همراه باشد.

مواد غذایی مفید برای رفع التهاب مثانه و عفونت مجاری ادراری:

-  آب زغال‌اخته حاوی فیتونوترینتی است که از اتصال باکتری ای.‌کولی  به دیواره مجرای ادراری جلوگیری می‌کند و باعث خروج آن از مثانه به ادرار می‌شود. مصرف روزانه ۳۰۰ میلی‌لیتر آب زغال‌اخته برای پیشگیری از اتصال ای‌.کولی می‌تواند کافی باشد.

- بلوبری حاوی مقادیر کمتری از همین فیتونوترینت (فیتونوترینت خاصیت آنتی‌اکسیدانی بسیار قوی دارند)  است و به نظر می‌آید برای مبارزه با عفونت‌های باکتریایی مثانه مفید است. 

-کرفس به دفع اسیداوریک کمک می‌کند. مصرف آن سه بار در روز می‌تواند مفید باشد.

- سیر حاوی آنتی‌بیوتیک طبیعی است و مصرف منظم آن به مبارزه با عفونت کمک می‌کند. چای برگ قاصدک و التهاب مثانه خاصیت دیورتیک دارد و به پاک شدن سیستم ادراری کمک می‌کند.

- محلول خوراکی اورتیکا، از پیکر رویشی گیاه گزنه تهیه شده است، مواد موثر این گیاه سبب افزایش حجم ادرار شده و از حبس شدن ادرار در مجاری ادراری جلوگیری می‌کند و با این اتفاق به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند. 
از دیگر خواص گزنه ضد باکتری بودن آن است، گزنه حرکت باکتری «ای‌کولی» را که مهم‌ترین عامل عفونت‌های ادراری است را کاهش داده و از تشکیل کلونی این باکتری جلوگیری می‌کند. آنزیم‌های موجود در عصاره این گیاه باعث کاهش التهاب در بدن می‌شوند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید