چطور با طب سنتی دندان درد را آرام کنیم؟

شنبه, بهمن 16, 1395 - 03:33 توسط تحریریه بادبادک

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که به درد شدید دندان دچار شده باشید اما در زمان و موقعیت مناسبی برای مراجعه به پزشک نباشید. در این حالت به جای استفاده از انواع مسکن‌ها می‌توانید به طب سنتی مراجعه کنید و درد را از خودتان دور کنید.

این گیاهان دارویی را همیشه در خانه داشته باشید.


زنجبیل :
این گیاه درست مانند آسپرین عمل میکند. و یک مسکن فعال محسوب می‌شود. اگر پودر زنجبیل را با آب مخلوط کنید برای تسکین درد دندان بسیار موثر است.
پنبه‌ای را به این ترکیب آغشته کنید و آب اضافی آن را بگیرید و پنبه را در محل التهاب قرار دهید. همچنین برای درمان گلودرد می‌توانید این ترکیب را غرغره کنید.

روغن نارگیل:
غرغره کرده با روغن نارگیل از میزان باکتری‌های مضر دهان می‌کاهد . از این رو امکان التهاب دندان را بسیار پایین می‌آورد.
دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل را در دهانتان بریزید و و ۱۵ دقیقه غرغره کنید. روغن نارگیل هم‌چنین بوی بد دهان را هم از بین می‌برد.

سیر:
یکی دیگر از درمان‌های طب سنتی برای دندان درد سیر خام است. برای این کار یک حبه سیر را در دهانتان قرار داده و به آرامی بجوید.

برگ نعنا فلفلی:
جویدن برگ نعنا فلفلی در هنگام دندان درد به سرعت درد را کاهش می‌دهد. از برگ خشک این گیاه هم برای تسکین درد می‌توانید استفاده کنید.

نمک و فلفل:
یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای تسکین درد دندان استفاده از ترکیب نمک و فلفل است. این ترکیب خاصیت ضد باکتریایی دارد و به همین دلیل تاثیر مثبتی بر درد دندان می‌گذارد.
برای استفاده این دو را با هم ترکیب کرده و با کمی آب ترکیب کنید تا شکل خمیری به خود بگیرد. خمیر حاصل را روی دندان دردناکتان بگذارید.

میخک:
میخک یکی از بهترین نسکین دهنده‌های درد دندان است. می‌توانید پودر میخک را با کمی روغن زیتون با نارگیل ترکیب کنید و در محل درد قرار دهید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید