کتاب بخوانید تا باهوش‌تر شوید

شنبه, بهمن 2, 1395 - 03:58 توسط تحریریه بادبادک

در مزایای کتاب خواندن سخن‌های بسیار رفته است و پندها و نصیحت‌های فراوانی شنید‌ه‌ایم.
اما شاید اگر این نکاتی را که علم هم تایید کرده است بدانید با علاقه و جدیت بیشتری کتاب بخوانید.

کتاب خواندن توانایی و قدرت حرف زدن را در شما افزایش می‌دهد
شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید هرچه کتاب‌های بیشتر خوانده باشید دایره لغات شما افزایش یافته و در هنگام سخن گفتن کم‌تر تپق می‌زنید و کلمه‌ها را فراموش می‌کنید.

کتاب خواندن تمرکز شما را هم بالا می‌برد
احتمالا شما هم فکر می‌کردید که خواندن پست‌های وبلاگی و یا مقالات اینترنتی هم مانند مطالعه نیاز به تمرکز دارد، ولی خیر، خواندن مطالب در اینترنت به اندازه خواندن کتاب نیاز به تمرکز ندارد. 
شما می‌توانید ساعت‌ها بدون این‌که به چیز دیگری فکر کنید سرتان توی کتابتان باشد و از خواندنش لذت ببرید.
این کار به شما کمک می‌کند تا برای کارهای دیگرتان هم که نیاز به تمرکز دارند تمرین کنید.

کتاب خواندن به شما کمک می‌کند تا قدرت تخیلتان را قدرت ببخشید
 خواندن کلمات و به تصویر کشیدن آن‌ها در ذهن به شما قدرت شکل‌دهی فضا را در مغز می‌دهد.

کتاب بخوانید تا باهوش‌تر شوید
کتاب خواندن یکی از کم هزینه ترین کارهایی است که می توانید برای افزایش دانش تان انجام دهید. در واقع شما در کمترین زمان ممکن بیشترین بهره را خواهید برد. تحقیقات ثابت کرده که افراد کتاب خوان نبست به آنهایی که وقت خود را صرف چیزهای دیگری می کنند، دانش بیشتری نسبت به مکان ها، چیزها و حتی آدمهای اطراف شان دارند.

با استرس مبارزه کنید
تحقیقات نشان می دهد که کتاب خواندن بر کاهش استرس بسیار موثر است. تنها ۵ دقیقه کتاب خواندن کافی است تا ضربان قلب و تنش فیزیکی تان آرام گیرد. بنابراین هر زمانی که احساس استرس و بی قراری داشته اید، بهتر است که کتابی را به دست بگیرید و بخوانید.
 
مطالعه به تقویت حافظه کمک می‌کند
افراد هنگام مطالعه، بیشتر فکر می کنند. در واقع کتاب خواندن این فرصت را به افراد می دهد تا تمرکز بیشتری بر ذهن خود داشته باشند تا بتوانند آنچه می خوانند را درک کنند. اگر بخواهیم مطالعه را با چیزهای دیگری چون تماشای تلویزیون یا رادیو گوش دادن مقایسه کنیم، باید بگوییم که مطالعه فواید بیشتری دارد از این رو که ما می توانیم هنگام مطالعه مکث و سپس فکر کنیم اما این فرصت را در تماشای تلویزیون نداریم. این کار ذهن شما را فعال تر و حافظه تان را تقویت می کند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید