دیجی کالا، خودروفروش شد!

چهارشنبه, دى 29, 1395 - 01:01 توسط تحریریه بادبادک

طی سال‌های گذشته روند تغییرات سایت دیجی کالا یکی از موضوعات داغ وب و کاربران اینترنتی بوده است. به طوری که این سایت از یک دوربین و وسایل دیجیتالی فروش، چند وقتی‌ است تبدیل شد به یک همه‌چیز فروش ایرانی با استفاده از الگویی مثل سایت جهانی و معتبر آمازون. که حرف و حدیث و حاشیه‌های زیادی به همراه داشت. اما حالا یک حرکت عجیب از این سایت سر زده است و آن تبدیل شدن به رقیب فروشگاه‌های اتومبیل است. 

دیجی کالا، چند روزی است علاوه بر ملحفه و دوربین و شامپو، هیوندای اتوماتیک و خودروی هیبریدی هم می فروشد. اما آیا منطقی است کسی از سایت اینترنتی خودرویش را تهیه کند؟ چرا آری و چرا نه ؟ 

برای کاربران زیادی، تعجب آور است که خودرویی را با این رقم قیمت‌ها بتوان آنلاین خرید. از طرف دیگر، نحوه متفاوت تحویل خودروها، مسائل بیشمار حقوقی آن و همه این‌ها، باعث می شود فروش چنین چیزی عجیب به نظر برسد.

اما از سوی دیگر، سختی اعتماد به افرادی در همین قشر خودروفروش، شاید عده‌ای را به هوس اندازد که خرید خودرویشان را هم از این طریق صورت دهند و لااقل این ماجرا را تجربه کنند.

موضوع دیگر، عدم امکان فنی بانک‌ها برای پرداخت رقم‌های بالای خودروها به صورت آنلاین است.

چنان که شما نمی‌توانید بر فرض حتی با داشتن موجودی ۲۰۰ میلیون تومانی، چنین مبلغی را آنلاین بپردازید. دیجی‌کالایی‌ها چنان چه در توییترشان نوشته‌اند «به میزان قابل توجه فروش» داشته‌اند. اما از سوی دیگر، دیجی کالا چه سودی از فروش خودرو و این جار و جنجال می‌برد؟ 

لابد شنیده‌اید که می‌گویند «از شیر مرغ تا جان آدمیزاد»، حالا دیجی‌کالا در حال جا انداختن چنین چیزی در بازار است. همین که فکر کنیم شیر مرغ هم در آن به فروش می‌رسد، باعث می‌شود اعتماد به جوریِ جنس در این فروشگاه آنلاین بیشتر شود.

دیجی کالا از این راه، بخشی از انتقادات مربوط به عدم موجودی کالا در ماه‌های گذشته را که حتی به او می‌توانست لقب ناموجودکالا بدهد را می‌پوشاند و از طرف دیگر، با تصاحب جستجوی گوگل در میان نتایج آن‌ها، بازدید تازه و رنک بهتری برای خود به ارمغان می‌آورد.

همه این‌ها می‌تواند اثرات جانبی چنین حرکتی باشد. اما حالا اگر بخواهیم خود ماجرا را جدی بگیریم، می‌تواند این منجر به مزایا و خطرهایی برای دیجی‌کالای ماشین‌فروش شود. 

با همه این‌ها اما، دیجی‌کالا مصرانه ایستاده و می‌گوید خودرو را بخرید، ۲۴ ساعت بعد درب منزل تحویل بگیرید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید