این غذاها سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و سرماخوردگی را مهار می‌کنند

شنبه, دى 25, 1395 - 03:56 توسط تحریریه بادبادک

همه ما فکر می‌کنیم برای پیشگیری از سرماخوردگی لازم است که ویتامین ث زیادی به بدنمان برسانیم. خوردن فراوان لیمو و پرتقال در این فصل‌های سرد راه‌حل عمده‌ای است که اکثرا برای فرار از سرماخوردگی استفاده می‌کنیم.

تحقیقات اما چیز دیگری می‌گویند، در آزمایش‌های محققان آمده است که ویتامین ث تنها در صورتی می‌تواند تاثیر گذار باشد که به همراه ماده معدنی روی مصرف شود.

در این‌جا به خوراکی‌هایی اشاره می‌کنیم کخ سرشار از ویتامین ث و روی هستند.

بهتر است این خوراکی‌ها را امتحان کنید.

سالادی که در این‌جا به شما پیشنهاد می‌کنیم بسیار کم کالری و مغذی است. برای تهیه این سالاد به اسفناج، شلغم،توت فرنگی، پرتقال و کمی لبو احتیاج دارید.
زمانی که اسفناج مملو از آهن را با توت‌فرنگی سرشار از ویتامین ث بخورید، جذب آهن اسفناج به شکل عجیبی سریع‌تر خواهد بود، آهن سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و از شما در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کند.

نخود فرنگی علاوه بر نشاسته مقاوم، حاوی مقدار زیادی روی است. شما می‌توانید گوجه فرنگی غنی از ویتامین ث را با نخود فرنگی ترکیب کرده و در کنار وعده‌های مختلف غذایتان بگذارید.

صد گرم گوشت گوساله حاوی ۷ میلی‌گرم روی است، این میزان از روی برای زنان باردار کافیست. اما مردان در طول یک روز به ۱۱ میلی‌گرم روی احتیاج دارند پس شاید لازم باشد آن‌ها کمی بیشتر گوشت مصرف کنند. ترکیب گوشت در کنار سیب‌زمینی که سرشار از ترکیبات ویتامین ث است غذایی می‌سازد برای شما که دشمن سرماخوردگی است.

شکلات تلخ سرشار از روی است، حدود ۱۰۰ گرم از آن بیش از ۱۰۰ درصد مواد معدنی روزانه بدن را تامین می‌کند.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید