۸ راه برای مراقبت از موهای خشک

سه شنبه, دى 14, 1395 - 03:22 توسط تحریریه بادبادک

با وجود این‌که شامپوهای گران‌قیمت و مارک‌دار استفاده می‌کنید هنوز هم موهای شما مثل دختر توی تبلیغات نیست، با نگاهی به این راهنما و راه‌های مراقبت از موهایتان به آن‌چه که می‌خواهید برسید.

۱- از شامپوهای مخصوص موهای خشک استفاده کنید. 
شامپوها و نرم‌کننده‌هایی که مخصوص موهای خشک هستند رطوبت را جذب موها کرده و خشکی آن‌ها را ترمیم می‌کنند. سعی کنید از شامپوهای طبیعی و بدون مواد شیمیایی استفاده کنید.

۲- نرم‌کننده ‌ای که استفاده می‌کنید پایین PH پایینی داشته باشد. شما باید از نرم‌کننده‌های عمیق یک یا دوبار در هفته استفاده کنید تا رطوبت را در موهایتان حبس کنید. نرم‌کننده را به ریشه موهایتان نزنید.

۳- بعد از شامپو کردن موها و زمانی که نرم‌کننده را به آن‌ها می‌زنید اجازه بدهید زمانی بین ۵ تا ۱۵ دقیقه مرطوب‌کننده روی موهایتان باقی بماند. این کار کمک می‌کند تا رطوبت در موها باقی بماند و از خشکی آن‌ها جلوگیری می‌کند.


۴-از شستشوی هر روزه موهایتان خودداری کنید. این کار موهای شما را هر روز خشک‌تر می‌کند.

۵- برای درمان خشکی موهایتان از کرم‌های تقویت کننده مو استفاده کنید. به عنوان مثال ماسک آووکادو به رطوبت پوست و موی شما کمک زیادی می‌کند.

۶- استفاده از حالت‌ دهنده‌ها و ژل‌های مو را بسیار کم و محدود کنید. این کار ظاهر موهای شما را بسیار چرب و در درون موها را خشک‌تر می‌کند.

۷- رنگ کردن زیاد موها رطوبت را از موهای شما می‌گیرد.

۸- استفاده از اتوی مو و سشوار خشکی موهای شما رابیشتر می‌کند. سعی کنید موهایتان را با حوله و جریان هوا خشک کنید.  اگر مجبور بودید که از اتوی مو و سشوار استفاده کنید سعی کنید با کمترین حرارت آن این کار را بکنید.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید