نزدیک به ۶۰ درصد جدایی‌ها در ایران به دلیل مسائل جنسی است

چهارشنبه, دى 8, 1395 - 02:16 توسط تحریریه بادبادک

بر طبق گفته آسیب‌شناسان اجتماعی در ایران نزدیک به ۶۰ درصد جدایی‌ها به دلیل مسائل جنسی است. 

مشکلات زناشویی و عدم اعتماد طرفین هم یکی از دلایل اصلی از میان رفتن میل جنسی میان زن و شوهر است. اما از دلایل بسیار مهم دیگر در کم شدن این تمایل در میان زوج‌ها می‌توان به مسائل زیر اشاره کرد:

استرس:
تحقیقات نشان داده است که اضطراب و استرس فراوانی را که افراد تحمل می‌کنند تمایلات جنسی را در آن‌ها کم می‌کند.

بی‌خوابی:
خستگی میل جنسی را از بین می‌برد.

داروها:
برخی داروهای ضد افسردگی، فشار خون، ضد بارداری، داروهای درمان سرطان و درمان بیماری‌های سیستم ایمنی میل جنسی را در افراد کم می‌کنند.

چاقی و اضافه وزن:
وقتی چاق هستید میل جنسی‌تان کم می‌شود و از رابطه جنسی لذت نخواهید برد.

کاهش هورمون تستوسترون:

هورمون تستوسترون، عامل ایجاد میل جنسی است. وقتی مردان به سالمندی قدم می گذارند میزان هورمون تستوسترون بدن شان به شدت کاهش می یابد. کاهش هورمون تستوسترون، افزایش وزن ارتباط میان فردی ضعیف و... از عوامل اصلی از بین رفتن میل جنسی است.

یکی از دلایل کاهش میل جنسی در مردان بزرگی خوش خیم پروستات است که تقریبا جزئی از روند طبیعی سالمند شدن در مردان به حساب می‌آید.
هشت درصد مردان میان ۳۱ تا ۴۰ سال و ۵۰ درصد مردان بالای ۵۰ سال به بزرگی خوش‌خیم پروستات مبتلا هستند.

در مردان مبتلا به بزرگی خوش‌خسم پروستات میزان شیوع اختلالات جنسی بیشتر است. 

در مردانی که بعلت بزرگی خوش خیم پروستات دارای علائم ادراری هستند، میزان اختلال نعوذ ۴۹ درصد است که ۱۰ درصد آن اختلال نعوذ کامل می باشد. در این مردان میزان شیوع اختلالات انزال ۴۶ درصد است که در ۵ درصد آنها فقدان کامل انزال وجود دارد.

اما برای درمان خانگی و یا حتی پیشگیری از بزرگ شدن پروستات در سنین پایین می توانید از روغن کدوی طبی که با نام کدوی تخمه کاغذی معروف است استفاده کنید.

 امروزه با پیشرفت علم داروسازی و شناخت بیشتر اثرات درمانی این گیاه، از این روغن عمدتاً برای ساخت دارو جهت درمان ورم خوش خیم پروستات در مراحل اولیه و ثانویه استفاده می گردد.

افسردگی:
افسرده بودن می تواند توان لذت بردن از برقراری رابطه جنسی، مطالعه کردن، تماشای فیلم، شرکت کردن در میهمانی ها، خوش گذرانی با دوستان و... را از میان ببرد.

نوشابه های گازدار:
نتایج مطالعات متعدد نشان داده اند، نوشیدن بیش از اندازه نوشابه های گازدار که سرشار از شکر هستند عوارض متعددی مانند افزایش وزن، دیابت، پوسیدگی دندان ها، بروز بیماری های دهان و لثه و افسردگی است. دکتر پاشا چانریز، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه هاوایی می گوید: متاسفانه افرادی که دست کم روزانه یک لیوان نوشابه گازدار می نوشند به افسردگی مبتلا می شوند که در درازمدت علاوه بر از میان رفتن حس خود نسبت به خوب قوه جنسی شان را نیز تا اندازه زیاد از دست می دهند.

پنیر:
عاشقان پنیر به گوش باشند. آنهایی که در هر وعده غذایی مقادیر قابل توجهی پنیر مصرف می کنند باید تاکنون متوجه کاهش میل جنسی شان شده باشند.

چیپس سیب زمینی:
مصرف بیش از اندازه چربی های ترانس- بدترین نوع چربی ها که در تولید چیپس سیب زمینی و سایر تنقلات استفاده می شود- علاوه بر مختل کردن پروسه ترشح هورمون، وزن بدن را افزایش داده و میل جنسی را کم می کند.‌

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید