آقایان مراقب باشید! این شوخی‌ها را با خانم‌ها نکنید

يكشنبه, آبان 23, 1395 - 05:02 توسط تحریریه بادبادک

شاید حتی تصور هم نکنید که همسرتان ممکن است و یا شاید حتما از شنیدن این شوخی‌ها از زیان شما از شما دل‌خور می‌شود و آن‌چه که در بین شما با این دلخوری‌ها کم کم رنگ می‌بازد عشق است.

بعضی نکات کوچک و یا به نظر شما کم اهمیت می‌تواند همسر شما را رنجیده خاطر کند و ناراحتی را در وجودش نهادینه کند. پس مراقب باشید که چه می گویید و چه شوخی با همسرتان می‌کنید.

 

هیچ وقت به همسرتان حتی به شوخی هم نگویید « خب طلاقت می‌دم» 

حتما اتفاق افتاده که با همسرتان درگیر بازی‌های کلامی از این دست شده باشید که اگر این کار را نکنم و یا اگر فلان اتفاق نیافتد تو چه می‌کنی؟ مراقب باشید در این لحظات از شوخی «خب طلاقت می‌دم» استفاده نکنید.


ممکن است در لحظه شما با یک شوخی کردم ساده از آن گذر کنید اما همسرتان آن را فراموش نمی‌کند. او به یک اضطراب همیشگی دچار می‌شود که اگر شما در شوخی به راحتی این حرف را می‌زنید اگر اتفاق جدی بیافتد شما در آن لحظه بسیار راحت او را رها خواهید کرد، و این موجبات دوری شما را از هم فراهم خواهد کرد.

 

«زنِ دوم» شوخی رایجی است در میان آقایانی که فکر می‌کنند خیلی هم بامزه هستند. 

اگر شب دیر به خانه آمدید و همسرتان از شما سوال کرد که کجا بوده‌اید حتی اگر سوالش به نظرتان بی‌مورد و نابه‌جا است نگویید «خانه اون یکی زنم». این نشان شوخ طبعی شما نیست، همسر شما در آن لحظه شما را جدی نمی‌گیرد اما این حرف شما او را به فکر فرو می‌برد و ممکن است نسبت به شما شکاک شود. 

شک به ریشه زندگی تیشه می‌زند.

 

با ناسزا و فحش با همسرتان شوخی نکنید.

این مدل شوخی از باقی‌ مانده‌های بامزگی‌های دوران مجردی است. فحش‌ دادن شاید در میان دوستانتان بامزه و نشان صمیمیت بیش از حد میان شما باشد، اما رابطه شما با همسرتان از جنس محبت و احترام است.

او به راحتی و با هر کلام ناپسندی که از دهان شما بیرون می‌آید آزرده خاطر و ناراحت می‌شود و ممکن است دانه دانه این الفاظ نامناسب را در جایی در مغزش ذخیره کند و روزی می‌آید که دیگر توان نگداری آن‌ها را ندارد و از شما متنفر می‌شود. 

هرگز همسرتان را با الفاظی مانند: بدبخت، بیچاره، زشت، چاق و کلماتی این‌چنینی صدا نزنید.

 

با خانواده همسرتان شوخی نکنید.

مراقب باشید دختر هر خانواده‌ای نسبت به پدر و مادرش بسیار حساس و نگران است. هیچ وقت وضعیت مالی، طبقه اجتماعی و سیستم فرهنگی خانواده همسرتان را مسخره نکنید.

 

هیچ وقت، هیچ وقت همسرتان را مسخره نکنید.

این اتفاق در جمع‌های خانوادگی و یا دوستانه ایرانی زیاد اتفاق می‌افتد. مرد خانواده برای این‌که شوخ طبعی و بامزگی‌اش را در جمع‌ها نشان دهد شروع به مسخره کردن همسرش می‌کند. این چه لباسیست که پوشیده‌ای؟ به سخره گرفتن آشپزی همسرتان و بازی با لهجه او اصلا برای همسر شما جذاب نیست و حتی با این کار  او از شما متنفر می‌شود.

 

اگر با خودتان می‌گویید این‌ها همه شوخی است و فکر می‌کنید که با این کارها به جمع خانوادگی شادی می‌آورید کاملا در اشتباهید. این‌ها پایان خوشی برای زندگی شما نخواهد داشت. 

 

لطفا مراعات کنید.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید