حیوان خانگی‌تان را بهتر بشناسید

شنبه, آبان 8, 1395 - 07:07 توسط تحریریه بادبادک

اگر در خانه و در هم‌جواریتان حیوان خانگی سگ زندگی می‌کند، با شنات بیشتر حیوان خانگیتان می‌توانید زندگی بهتر و سالم‌تری در کنار هم داشته باشید.

 

سگ‌ها به طور معمول در طول ۲۴ ساعت بسته به سنشان بین ۱۲ تا ۱۸ ساعت می‌خوابند. 

سگ‌ها معمولا دو نوع خوابیدن دارند:

خواب سبکی که در آن حالت مغزشان فعالیت کم‌تری می‌کند  و خوابی که عمیق‌تر است، چشم‌هایشان در آن حالت به تندی حرکت می‌کند و مغزشان فعالیت زیاد‌تری دارد.

 

در این‌جا ما به چند مورد درباره نحوه خوابیدن سگ‌ها اشاره می‌کنیم. حیوانات قادر به سخن گفتن نیستند و این زبان بدن آن‌هاست که با شما حرف می‌زند.

 

- خوابیدن به پهلو 

سگ‌ها این مدل خوابیدن را بسیار دوست دارند. این نوع خوابیدن در واقع برای آن‌ها بهترین و دل‌چسب ترین نوع خوابیدن است. در این حالت آن‌ها بسیار با محیطی که در آن قرار دارند راحت هستند و هیچ علاقه‌ای به تغییر موقعیتشان ندارند. 

درست است که سگ شما در این حالت به محیط اعتماد کامل دارد اما او همواره هوشیار و مراقب است.

او در این حالت خوابیدن بسیار راضی و خوشحال است.

 

- خوابیدن به شکل روباه 

در این حالت سگ شما در خودش جمع می‌شود. این معمول‌ترین حالت خوابیدن در سگ‌هاست، آن‌ها در این حال به دور خودشان جمع می‌شوند و تمام راه‌های دست‌یابی به داخل بدنشان را می‌بندند. او در این حالت حرارت بدنش را در خودش حفظ می‌کند و از قسمت‌های مختلف بدنش مانند صورت، گلو و اندام‌های حیاتی داخل بدنش محافظت می‌کند.

در این حالت آن‌ها خواب سبکی را تجربه می‌کنند ولی باز هم در حال رضایت هستند.

 

 

- دراز کشیدن با دست‌ها و پاهای باز

سگ‌ها بسیار عادت دارند که روی شکمشان بخوابند، آن‌ها در این حالت تمام اعضای بدنشان را در حالت کشیده قرار می‌دهند، این حالت خوابیدن بیشتر در توله‌ها اتفاق میافتد.

 

 

- خوابیدن به پشت و کشیدن دست و پا 

این موقعیت خوابیدن شاید به نظر شما بسیار عجیب و غریب باشد، اما سگ شما در این حالت از اعتماد عجیبی به شما و محیطی که در آن قرار دارد برخوردار است.

این حالت از خواب سگ را در حالت آسیب‌پذریری زیاد قرار می‌دهد. با توجه به این‌که گرگ‌ها هیچ‌وقت در این حالت نمی‌خوابند، خوابیدن سگ در این حالت نشانی از تسلیم و آسیب‌پذیری‌اش در مقابل شماست.

 

 

- قرار دادن دست‌ها درکنار شکم در هنگام خواب

سگ شما در این حالت در واقع خواب نیست، او در این حالت به آرامش رسیده است اما عضلاتش هنوز برای مرحله خواب کامل آماده نیستند.

سگ در این حالت دلش می‌خواهد بخوابد اما هنوز به محیط اطرافش عادت نکرده است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید