از موهای چرب خسته شده‌اید؟ این مطلب را از دست ندهید

سه شنبه, مهر 13, 1395 - 02:31 توسط تحریریه بادبادک

موی چرب به مویی می‌گویند که از زمان شسته شدن فقط تا چند ساعت ظاهر زیبا و آراسته خود را حفظ می‌کنند و بعد از آن شروع می‌کنند به چسبیدن به هم و به پوست سر. برق می‌زنند و پس از آن هم بر اثر رسوبات چربی حالتی مات و کدر پیدا می‌کنند.

موهای چرب خوب شانه نمی‌شوند و بر اثر سنگینی چربی روی هم می‌خوابند و حالتی جسبیده به سر پیدا می‌کنند. خارش و شوره هم از عوارض کناری داشتن موهای چرب است.

اگر موهای چرب را هر روز بشویید چربی‌های لازم و مفید مو را هم از بین می‌برید و در این صورت موهای سالمی نخواهید داشت.

در هنگام شستشوی مو بهترین کار این است که از شامپوهای مخصوص موهای چرب استفاده کنید. این شامپوها عاری از روغن‌های سنگین هستند.

شامپوی موی چرب به تعادل pH پوست سر کمک کرده و از رشد باکتریهایی که با تجزیه مواد چرب سبوم، ایجاد بوی بد می کنند جلوگیری می کند. وجود مواد حالت دهنده باعث می شود تا موها کاملا حالت پذیر بوده و به راحتی فرم دلخواه را به خود بگیرند.

راه حل دوم برای برقرار کردن تعادل در میزان چربی موها و از بین بردن چربی اضافه مو استفاده از لوسیون‌های برطرف کننده چربی اضافی مو است.

لوسیون گیاهی بر طرف کننده چربی اضافی مو با بهره گیری از عصاره های گیاهی، از فعالیت بیش از حد غدد چربی در پوست سر کاسته و همچنین میزان جریان خون را در مویرگهای اطراف مو افزایش می دهد و بدین ترتیب چربی مو را متعادل کرده و باعث تغذیه پیاز مو و تقویت آن می گردد. خواص ضد عفونی کنندگی قوی آن باعث کنترل باکتریهای پوست سر گشته و با تنظیم عملکرد غدد چربی مو، میزان چربی را بر روی پوست سر متعادل می نماید.

مو یکی از عناصر زیبایی ظاهر انسان است، هرگونه مشکل و نازیبایی در آن یکی از اولین چیزهایی است که به چشم دیگران می‌آيد.مراقب موهایتان باشید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید