با این روش‌ها در کم‌تر از ۱۵ دقیقه گرسنگی‌ را از بین ببرید

چهارشنبه, شهريور 31, 1395 - 01:50 توسط تحریریه بادبادک

از اضافه وزنتان ناراضی هستید و هربار که خودتان را توی آیینه می بینید به خودتان قول می‌دهید که این‌بار کم‌تر غذا بخورید و یا مثلا از امشب دیگر شام نخورید؟ اما یک ساعت بعد گرسنگی چنان به سراغتان می‌آید که از هرچه تصمیم گرفتید پشیمانتان می‌کند؟

برای خلاص شدن از این حس گرسنگی می توانیم راه‌کارهایی را به شما معرفی کنیم که با امتحان کردن آن‌ها شاید از شر گرسنگی‌های کاذب رها شوید.

۱- راه بروید 
دانشمندان می‌گویند حدود ۱۵ دقیقه تمرین روی تردمیل می‌تواند باعث مقاومت شما در برابر خوردن شیرینی‌های مضر و غیر ضروری شود.

۲- خوشمزه بنوشید 
یک لیوان آب که با چیزهایی مانند نعناع، خیار و ریحان طعم دار شده است حالتان را جا می‌آورد و بی‌آنکه کالری اضافه بیاورد تشنگی شما را برطرف می‌کند. با این کار از خوردن نوشیدنی‌های صنعتی و ناسالم جلوگیری کنید.

۳- دمنوش‌ گیاهی 
زنجبیل یک گیاه خوش طعم و پاک کننده بدن است که باعث کم شدن میل خوردن شیرینی می‌شود. برای درست کردن چای زنجبیل کمی دارچین و برش‌های لیمو ترش را هم به آن اضافه کنید.

۴- اشتهایتان را گول بزنید
زمانی که به ناگهان احساس گرسنگی و میل به خوردن هله هوله پیدا کردید خودتتان را سرگرم کنید و حواستان را پرت کنید. به سراغ همکارتان بروید و درباره موضوعی متفاوت با او صحبت کنید. به سراغ ایمیل‌هایتان بروید و خودتان را با اینترنت سرگرم کنید.

۵- تشنگی یا گرسنگی
ما اغلب تشنگی را با گرسنگی اشتباه می‌گیریم و وقتی بدنمان با کم‌آبی روبرو می‌شود به جای رفتن به سراغ نوشیدنی‌ها چیزی می خوریم. ۳۵۰ گرم آب برای برطرف کردن هوس خوردن کافی است.

۶- تفریحی بجوید
افرادی که سه ساعت بعد از صرف نهار آدامس‌های بدون شکر می جوند احساس گرسنگی و میل به خوردن در آن‌ها کم می‌شود. 

۷- میان‌وعده‌های مناسب بخورید
خوراکی‌هایی که حاوی مواد مغذی هستند خاصیت اشباع کننده دارند و تولید کننده انرژی هم هستند و بدن برای هضم کردن آن‌ها به مدت زمان طولانی نیاز دارد. آجیل‌هایی مانند پسته و بادام پروتئین و فیبر زیادی دارند و می‌توانند هوس شما را از بین ببرند. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید