طراحی داخلی: اتاق کودک تا ۴ سالگی چه چیزهایی نیاز دارد؟

شنبه, شهريور 27, 1395 - 02:25 توسط تحریریه بادبادک

بچه‌ها، این مخلوقات بی‌آلایش و دوست داشتنی، از زمانی که پا به جهان هستی می‌گذارند نیازمند توجه و آموزش هستند. 
تمامی اجزا زندگی برایشان تجربه زندگی تازه است و فراهم کردن لوازم و احتیاجات آن‌ها در جهت آموزش زندگی از اوجب واجبات است.

اتاقشان را به گونه‌ای بچینید که به آن‌ها فرصت کشف بدهد

بچه‌ها تا ۲ سالگی دوست دارند محیط اطرافشان را کشف کنند و این کشف از راه لمس کردن و چشیدن انجام می‌شود.
آن‌ها برای کشف محیط اطرافشان هرچیزی که در دسترسشان باشد را به دهان می‌گذارند، مهم‌ترین نکته برای بچه‌ها در این سن اسن است که بتوانند به اسباب‌بازی‌هایشان دسترسی داشته باشند.

بنابراین مهم‌ترین نکته در چیدمان اتاق این رده سنی این است که شما بیشتر از دیوارها به دکوراسیون کف اتاق و ارتفاعات کم توجه کنید. لازم است که کف اتاق را با اسباب‌بازی‌های مناسب سن کودک که بی‌خطر هستند پر کنید. 

اسباب‌بازی‌ها نباید گوشه‌های تیز و برنده داشته باشند و هم‌چنین قابل بلع نباشند. به عنوان مثال لِگو برای کودکانی در این سن اسباب‌بازی خطر آفرینی است و در مقابل عروسک‌های پارچه‌ای و اسباب‌بازی‌هایی با قطعات درشت‌تر که گوشه‌های تیز ندارند مناسب این گروه از کودکان هستند.

برای کودکتان میز و صندلی بخرید

در این سن بچه‌ها یاد می‌گیرند که چطور برای یک مدت طولانی روی یک موضوع تمرکز کنند، تمرکز کردن برای آن ها موضوع جذابیست و بچه‌ها با این هم خودشان و هم محیط اطرافشان را بیشتر کشف می‌کنند.

فرزند شما ممکن است در این سن برای مدت طولانی توجهش به موضوع خاصی جلب شود و یا با دقت اسباب‌بازی خاصی را بررسی کند بدون این‌که به اطراف توجه کند.

کاری که شما می‌توانید برای پرورش قدرت تمرکز در فرزندتان بکنید این است که یک میز و صندلی مخصوص خودش در گوشه اتاقش بگذارید و به او این فرصت را بدهید تا در فضایی که فقط به خودش تعلق دارد به کشف اشیا بپردازد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید