حقایقی درباره روغن نارگیل

چهارشنبه, شهريور 24, 1395 - 00:04 توسط تحریریه بادبادک

در چند ماه گذشته روغن نارگیل به عنوان یکی از روغن‌هایی که سالم هستند و برای استفاده در غذاها توصیه می‌شود پا به میدان رقابت با دیگر روغن ها گیاهی گذاشته است. 

گفته می‌شود تاثیرات مفید این روغن بر مغز و پوست و میزان زیاد آنتی اکسیدان‌هایش بسیار واضح است.

اما آيا این روغن همانقدر که مردم فکر می‌کنند مفید است؟

یک نگاه اجمالی به برچسب هر ظرف روغن نارگیل می‌تواند به هرکسی که هرم غذایی را می‌شناسد نشان دهد که روغن نارگیل مملو از چربی‌های اشباع نگران کننده است.

چربی‌های اشباع معمولا باعث بیماری‌هایی مانند مشکلات قلبی و عروقی، حملات قلبی، لخته شدن خون و ضربان نامنظم قلب می‌شوند و این به خاطر این است که این چربی‌های کلسترول خون، هر دو نوع خوب و بد را بالا می‌برند.

پس چرا روغن نارگیل که ۹۰ درصد از چربی‌های اشباع شده تشکیل شده است به طور ناگهانی به عنوان یک مد در آشپزخانه‌ها جای گرفت و یک جز اصلی خوراک روزانه مردم شده است؟

اولین دلیل محبوبیت روغن نارگیل تا حد زیادی در ساختار چربی‌هایش نهفته است. چربی‌های اشباع روغن نارگیل اسیدهای چرب با زنجیره متوسط به جای زنجیره‌های بلند هستند. این چه معنی دارد؟

اسیدهای چرب زنجیره متوسط ۱۲ کربنه هستند و در حرارت اتاق به صورت نیمه مایع هستند، اما اسید‌های چرب زنجیره بلند بیشتر از ۲۲ کربنه هستند و در دمای اتاق به صورت جامد هستند.

همین زنجیره متوسط بودن آن‌ها باعث می‌شود تا آن‌ را از چربی موجود در فست‌فود و دسر‌ها وجود دارد جدا کند، اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل دیر هضم نیستند و بلافاصله بعد از هضم به کبد فرستاده می‌شوند.
این فرآیند روغن نارگیل را به دلایل زیادی مفید می‌کند، که کاهش وزن و سلامت مغز از جمله این فواید هستند. 

به علاوه این احتمال قوی هم وجود دارد که روغن نارگیل می‌تواند به افراد بسیار چاق در کاهش وزن کمک کند.

در دو مطالعه جداگانه که بر روی گروه‌های زن و مرد دچار چاقی مفرط انجام گرفت و در آن روغن نارگیل به رژیم غذاییشان افزوده شد،‌ دیده شد که مصرف روغن نارگیل به کاهش چربی‌های اضافی بدن آن‌ها به خصوص در ناحیه شکم و پهلو کمک کرده است.

در این تحقیقات دانشمندان هیچ چیزی از زندگی این افراد را در مورد مقدار خوردن و یا فعالیت‌های فیزیکی آن‌ها را تغییر ندادند، بلکه فقط روغن نارگیل را به رژیم غذاییشان اضافه کرده بودند.
و این نشان می‌دهد که روغن نارگیل به کاهش چربی‌های شکمی بسیار موثر است و این به خاطر زنجیره متوسط چربی اشباع روغن نارگیل است.

علاوه بر مورد بالا به نظر می‌رسد که این چربی با زنجیره متوسط می‌تواند عملکرد مغز را بهبود ببخشد. 
مطالعات نشان داده است خوردن روغن نارگیل می‌تواند در لحظه عملکرد مغز را بهبود بخشد و خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش دهد.

مصرف روغن نارگیل تاثیر زیادی بر سلامت پوست و مو هم دارد. این روغن حاوی مواد مغذی بسیاری برای پوست است و می‌تواند کیفیت پوست شما را بهتر کند. از این روغن برای مدت طولانی به عنوان مرطوب کننده برای پوست استفاده می‌شده است.

همچنین شواهدی وجود دارد که از روغن نارگیل می‌توان به عنوان ضد آفتاب هم استفاده کرد، بعضی آزمایش‌ها نشان می‌دهد که روغن نارگیل می‌تواند تا ۲۰ درصد از اشعه مضر آفتاب را در خود نگه دارد.

از روغن نارگیل به عنوان یک درمان موثر برای خشکی مو و موخوره استفاده می‌شود. دانشمندان می‌گویند این روغن وقتی که به صورت مستقیم به مو برسد مقدار قابل توجهی پروتئین به موهای آسیب دیده می‌رساند. 

در نهایت به نظر می‌رسد که یک توافق کلی میان پزشکان و متخصصان زیبایی در مفید بودن روغن نارگیل برای سلامت و زیبایی وجود دارد.  به نظر می‌رسد که روغن نارگیل گزینه مناسبی برای پخت و پز و استفاده موضعی است و شما می‌توانید بسیاری از مشکلات سلامتی، چاقی و سلامت مغز و پوستی خود را با این روغن از بین ببرید.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید